Typy i rodzaje butów jakie warto nosić razem z koszulą i garniturem

Dla mężczyzn, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez koszuli i garnituru, stylowe dodatki są równie ważne. W zależności od sytuacji mogą one nadać stylizacji klasycznego wyglądu albo nieco bardziej swobodnego charakteru. Jednym z takich elementów są buty.

Klasyka i elegancja

Biznesowe spotkanie wymaga bardzo eleganckiego wyglądu. Musi być to widoczne w samym stroju, jak i dodatkach. W takiej sytuacji warto zdecydować się na jeden z najbardziej szykownych modeli – buty typu oxford. Charakteryzują się dość wąskim, prostym kształtem oraz niskim obcasem. Te najbardziej dystyngowane są całkowicie gładkie. W przypadku mężczyzn o dużym rozmiarze buta mogą niestety wydłużać optycznie stopę. W takich sytuacjach warto zdecydować się na takie o delikatnym przeszyciu na nosku. Istotne jest także samo wykonanie i jakość skóry. Buty o takich cechach można znaleźć na przykład na takiej witrynie jak https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-oxfordy.

Drugim klasycznym typem obuwia męskiego są monki. Charakterystyczne jest dla nich zapięcie na jedną lub dwie klamry. Są gładkie, bardzo stylowe, ale też nieco bardziej ekstrawaganckie niż oxfordy. Dlatego też chętnie wykorzystywane są w stylizacjach casualowych.

Do codziennego garnituru

Pomimo obowiązującego w wielu firmach dress code’u, dopuszczalne jest zakładanie swobodniejszych, bardziej sportowych garniturów. W takim wypadku można wykorzystać obuwie o nieco niższym poziomie elegancji. Brogsy i derby to dwa typy butów, które sprawdzą się świetnie. Mają ciekawe przeszycia i dziurkowania, które nadają im swobodniejszego wyglądu, a jednocześnie przyciągają uwagę.

Dodaj komentarz

trzy × 3 =