Pierwsze kroki w pielęgnacji brody

Life & Style
szerokie-ramy
Pierwsze kroki w pielęgnacji brody
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Broda, aby prezentowała się nienagannie musi być właściwie pielęgnowana. Tylko zadbana będzie wyglądała schludnie oraz elegancko. Nie każdy mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób prawidłowo o nią dbać. 

W jaki sposób pielęgnować brodę?

Podstawą pielęgnacji jest przede wszystkim regularne mycie brody. Gromadzą się bowiem w niej zanieczyszczenia, resztki jedzenia, a także fragmenty naskórka. Do codziennego mycia brody świetnie sprawdzą się specjalne szampony lub mydła. Zawierają one składniki, które nie tylko nie wysuszają, ale jednocześnie nawilżają oraz pielęgnują skórę znajdującą się pod nią. Innym kosmetykiem, w który warto zainwestować jest olejek. Odżywia on skórę oraz brodę, dzięki czemu wygląda ona świeżo i zdrowo. Olejek sprawi także, że stanie się ona bardzo miękka w dotyku. Do tego, aby delikatnie ułożyć ją i nadać pożądany kształt przyda się balsam, którego nawet niewielka ilość pomoże zdyscyplinować poszczególne włoski. Raz na jakiś czas można nałożyć na nią także odżywkę, która dodatkowo ją wzmocni. Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego brodacza powinien być także kartacz. Jest to specjalna szczotka służąca do przeczesywania włosów. Oprócz tego, że pomaga on w zachowaniu czystości to dodatkowo usuwa martwy naskórek spod brody. Stymuluje to wzrost włosów, a także produkcję sebum, czyli naturalnej bariery ochronnej. Najlepiej wybierać kartacze wykonane z naturalnego włosia. Wszystkie produkty oraz akcesoria niezbędne do pielęgnacji brody znaleźć można na stronie https://beardfactory.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy powinniśmy mieć założoną opaskę odblaskową?
Kiedy powinniśmy mieć założoną opaskę odblaskową?
Opaski odblaskowe są świetne dla biegaczy i rowerzystów, ale mogą być używane w każdej sytuacji, w której musisz być widoczny […]
Polecamy