W jakim celu stosowane są kraty pomostowe?

Technologia
szerokie-ramy
W jakim celu stosowane są kraty pomostowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kraty pomostowe to konstrukcje wykorzystywane powszechnie do budowy różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych. Najczęściej wykonuje się je ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, choć w wielu miejscach zobaczymy też wersje z innych materiałów. Standardowy model charakteryzuje się stosunkowo niewielką wagą, dużą sztywnością, a także wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne warunki atmosferyczne czy szkodliwe substancje chemiczne. W produkcji oraz sprzedaży wysokiej jakości krat pomostowych specjalizuje się m.in. konkretna firma z Łodzi, taka jak https://www.sakostal.com.pl.

Duże znaczenie ma rodzaj konstrukcji

Kraty pomostowe są montowane przede wszystkim w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych. Mowa tutaj choćby o kładkach, wszelkich przejściach (podziemnych i nadziemnych), schodach, podjazdach czy nawet pochylniach. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się modele prasowane (inaczej wciskane) w formie prostokątnych ram składających się ze stalowych bądź aluminiowych płaskowników nośnych oraz prętów. Poszczególne płaskowniki są zawsze spawane w równomiernych odstępach – co kilkadziesiąt milimetrów. Omawiane kraty nierzadko też znajdują zastosowanie w branży przemysłowej, gdzie stanowią istotne komponenty kominów, ramp magazynowych, podestów roboczych, masztów, regałów paletowych, rurociągów, zbiorników, rozmaitych instalacji, suwnic towarowych oraz taśmociągów montażowych. Z kolei modele kartonowe z nacięciami prostopadłymi są bardzo często spotykane w balustradach balkonowych i tarasowych, obiektach małej architektury, na fasadach, a także w sufitach podwieszanych. Dosyć popularne są ponadto lekkie kraty dekoracyjne, które instaluje się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i handlowych czy biurowych. Pełnią tutaj rolę m.in. ozdób ściennych, kwietników i konstrukcji dla roślin pnących. Oto pozostałe zastosowania krat:

– pokrywy studzienek miejskich i włazów,

– elementy stropów i ażurowych ścianek działowych,

– pojazdy dla wózków inwalidzkich,

– platformy serwisowe w warsztatach samochodowych,

– wycieraczki wejściowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety korzystania ze switchy w swojej sieci komputerowej
Zalety korzystania ze switchy w swojej sieci komputerowej
W domach, ale też w biurach, budynkach firmowych czy urzędach konieczne jest zapewnienie stałego dostępu do Internetu, który dziś jest […]
Polecamy