Sygnały dźwiękowe i typy alarmów montowane w samochodach

Technologia
szerokie-ramy
Sygnały dźwiękowe i typy alarmów montowane w samochodach
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód stanowi bardzo cenną własność dla każdego kierowcy, dlatego też każdemu zależy na tym, aby było on odpowiednio chroniony przed potencjalną kradzieżą. Tym co może przeszkodzić złodziejom w realizacji ich planów jest alarm samochodowy. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie groźnych sytuacji, ponieważ każda ingerencja osoby trzeciej zostanie zasygnalizowana. Takie systemy występują w kilku typach i wykorzystują różnorodne sygnały dźwiękowe. Co dokładnie warto wiedzieć o dostępnych alarmach do auta?

Jakie alarmy samochodowe pozwalają skutecznie uchronić się przed złodziejami?

Podstawowym rodzajem alarmu jest ten z czujnikiem ruchu. Może on wykorzystywać czujnik zamontowany wewnątrz pojazdu lub na zewnątrz. Pierwszy informuje o wykryciu ruchu w środku, natomiast drugi daje sygnał o zmianie położenia auta. W obydwu przypadkach dużym prawdopodobieństwem jest ingerencja osoby trzeciej. Są to zdecydowanie dwa najprostsze, ale naprawdę efektywne rozwiązania. Często stosowany jest przy nich tzw. buzzer, czyli sygnalizator akustyczny sterowany drogą elektroniczną. Oprócz tego wyróżnia się nowoczesne alarmy wysyłające powiadomienia SMS, a także te umożliwiające kontrolę pojazdu poprzez aplikację. Czasami montowanie czujników jest zbędne, ponieważ istnieją zabezpieczenia, która służą na przykład do blokady zapłonu. Tak działa chociażby immobiliser, które zapobiega próbom odpalenia samochodu przez osoby niepowołane. Takie bariery mogą być też założone na drzwi, czy nawet na pedały.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy pojazdy na akumulator są bezpieczne?
Czy pojazdy na akumulator są bezpieczne?
Sprawienie radości swojemu dziecku to cel każdego rodzica. Kupno odpowiednich zabawek, które dostarczą maluchowi dobrej rozrywki, może w tym bardzo […]
Polecamy