Budowa formy i mięśni – co oprócz ćwiczeń będzie nam do tego potrzebne?

Life & Style
szerokie-ramy
Budowa formy i mięśni – co oprócz ćwiczeń będzie nam do tego potrzebne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu z nas marzy o ciele niczym u greckiego boga, wpatrujemy się z zachwytem na sylwetki z pierwszych stron gazet i marzymy o doścignięciu naszego ideału. Jest to cel jak najbardziej możliwy! Pierwsze, co przychodzi człowiekowi w takiej sytuacji do głowy to zazwyczaj dieta i trening. Zdrowe posiłki oraz wycisk na siłowni to jednak nie wszystko. Organizm podczas intensywnych ćwiczeń wchodzi na wyższe obroty, wykorzystuje więcej składników odżywczych – co może prowadzić do niedoborów, a w konsekwencji pogorszenia stanu naszego zdrowia i zmniejszenia efektów końcowych naszego wysiłku. 

Jak wesprzeć organizm w trakcie treningów?

Wszyscy znamy podstawowe zasady zdrowego żywienia takie jak pięć porcji warzyw i owoców codziennie czy zamiana białego cukru na jego zdrowsze alternatywy. Podczas aktywności fizycznej jednak należy pamiętać szczególnie o białku, ponieważ w wyniku regularnych treningów siłowych właśnie na ten makroelement powstaje wyższe zapotrzebowanie niż ma to miejsce na co dzień. Można się wspomóc wtedy odżywkami białkowymi, na rynku dostępne są zarówno wersje ze składnikami pochodzenia zwierzęcego oraz ich roślinne odpowiedniki, a także różnorakie warianty smakowe, dzięki czemu można smacznie wkomponować takie proteinowe smakołyki na przykład do śniadania, dodając je chociażby do owsianki czy smoothie. Szeroki wybór produktów białkowych oferuje sklep internetowy taki jak https://inkospor.pl/. Poza proteinami pamiętajmy też o węglowodanach, gdyż cukry są głównym źródłem energii dla organizmu, a zapotrzebowanie na nie wzrasta wraz z naszą aktywnością ruchową. Ważne dla prawidłowego treningu jest także uzupełnianie minerałów i elektrolitów, które tracimy wraz z potem. Pomogą nam w tym na przykład napoje izotoniczne. To jednak nie wszystko, co może nas wesprzeć, gdyż możliwości wyboru wśród produktów dla sportowców jest coraz więcej. Najlepiej samemu przejrzeć ofertę sklepów specjalistycznych i dobrać sobie indywidualnie to, co najbardziej wspomoże budowę nowej, boskiej sylwetki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie urządzenia posłużą do pakowania?
Jakie urządzenia posłużą do pakowania?
Rozwój przemysłu sprawił, że w zakładach specjalizujących się w wytwarzaniu różnych towarów niezbędne stało się poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. W ten […]
Polecamy