W jaki sprzęt przeciwpożarowy wyposażyć swój dom?

Technologia
szerokie-ramy
W jaki sprzęt przeciwpożarowy wyposażyć swój dom?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybuch pożaru w domu jest jedną z najgorszych rzeczy, które mogą się nam przydarzyć. W kilkanaście minut stracić możemy bowiem cały majątek naszego życia i zostać z niczym. W nieco lepszej sytuacji są osoby, które posiadają ubezpieczenie od skutków działania ognia, jednak w dalszym ciągu istnieje zagrożenie dla życia i zdrowia. Utraty tych największych wartości nie zrekompensuje żadne odszkodowanie. Dlatego też powinniśmy mieć pod ręką podstawowe narzędzia, które pozwolą nam walczyć z ogniem.

Kupujemy gaśnicę

Obowiązek posiadania zwykłej, małej gaśnicy ma każdy kierowca samochodu. Tym bardziej powinniśmy mieć takie urządzenie w domu, jednak nieco większe niż w aucie. Pozwoli nam ona wstępnie opanować ogień, zanim na miejsce przyjedzie straż pożarna. Gaśnica do domu może zostać zakupiona praktycznie w każdym markecie budowlanym, a czasami także w sklepach z towarami ogólnego przeznaczenia. Cena jest bardzo niska, w porównaniu z ochroną jaką dzięki takiemu zakupowi zyskujemy.

Uwaga na elektryczność

Posiadanie w domu dostępu do prądu elektrycznego nieco komplikuje nam sytuację gaszenia ewentualnego pożaru. Nie możemy tego robić wodą, nie nada się także dowolny rodzaj gaśnicy. Potrzebna jest bowiem taka, której czynnik nie ma właściwości przewodzących prąd. Zazwyczaj sprzęt tego rodzaju posiada odpowiednie oznaczenia i pozwala na pracę pod napięciami do 1000 V, czyli w zupełności wystarczy. Gaśnica do elektroniki posiada też taki skład chemiczny czynnika, który nie powoduje zniszczeń wewnątrz urządzeń, z którymi wejdzie w bezpośredni kontakt. Dzięki temu straty po pożarze i procesie jego gaszenia będą mniejsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Oświetlenie mieszkania – jakie i gdzie sprzęty nabyć
Oświetlenie mieszkania – jakie i gdzie sprzęty nabyć
Remont mieszkania często powoduje, że decydujemy się całkowicie przeorganizować oświetlenie. Kupujemy nowe lampy, nowe źródła światła, czasami musimy też częściowo […]
Polecamy