Ile kosztują wagi samochodowe?

Waga samochodowa to przyrząd służący do pomiaru masy pojazdu. Ich montaż realizowany jest zwykle na stałe, dlatego ważne jest, aby dokładnie zastanowić się nad odpowiednim miejscem. Omawiany system pomiarowy najczęściej spełnia swoją rolę przy obliczaniu załadunku w autach dostawczych lub na złomowisku sprzedawanych, bądź kupowanych przez klienta części.

Czynniki wpływające na cenę wagi

Obciążenie finansowe, które musimy ponieść zależy przede wszystkim od działki, udźwigu oraz wymiarów miejsca służącego do pomiaru. Najtańsze wagi z reguły umożliwiają wykonanie pomiaru samochodu do 15t, a wynik wyświetla się co 5kg. Koszt zakupu waha się od 42-45 tysięcy złotych. Wagi dla osób czy przedsiębiorstw, które potrzebują uzyskiwać większe wartości pomiaru, są naturalnie droższe. Waga wykazująca wartość 60 ton udźwigu oraz posiadająca bardzo duży pomost (24x3m) to wydatek rzędu 85- 90 tysięcy złotych.

Podsumowanie

Klient ma możliwość dokonania swojego wyboru spośród bogatej oferty i szerokiego zakresu. Zakup omawianego sprzętu to z reguły inwestycja na długie lata, dlatego warto zastanowić się nad dokładnymi parametrami wagi, które będą w pełni użyteczne. Pomorskie Centrum Metrologii to sprawdzona firma, która oferuje usługi z zakresu sprzedaży rzeczonych sprzętów.

Dodaj komentarz

12 − 9 =