Firma nie przestrzega prawa pracy – co robić?

Life & Style
szerokie-ramy
Firma nie przestrzega prawa pracy – co robić?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś pracownikiem, to przysługują Ci pewne prawa. Należy do nich prawo do otrzymania wynagrodzenia w całości i na czas, prawo do zachowania poufności i prywatności danych osobowych i wiele innych. Jednakże, jeśli twój pracodawca narusza te prawa lub inne prawa, możesz mieć dostępne opcje.

Kodeks Pracy zabrania również dyskryminacji w miejscu pracy ze względu na płeć, rasę, religię, wiek, status niepełnosprawności lub orientację seksualną.

Najpierw porozmawiaj z działem HR

W większości przypadków najlepiej jest, aby pracownicy najpierw współpracowali ze swoim działem HR, poruszając kwestię nieprzestrzegania wewnętrznych zasad firmy lub podręcznika pracownika. W niektórych przypadkach, to rozwiąże problem bez żadnych dalszych działań jeśli nie są konieczne. 

Pomoc adwokata

Jednak inne czasy pracownicy mogą potrzebować pomocy prawnej od adwokata, który specjalizuje się w kwestiach prawa pracy i dyskryminacji zatrudnienia.

Adwokat może pomóc pracownikowi w złożeniu zarzutów przeciwko pracodawcy za naruszenie prawa pracy lub innych przepisów dotyczących dyskryminacji w zatrudnieniu.

Jeśli szukasz specjalistycznej pomocy to koniecznie sprawdź stronę: https://www.bemwspolnicy.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak rozliczyć PIT z małżonkiem?
Jak rozliczyć PIT z małżonkiem?
Rozliczanie PIT wydaje się łatwym zadaniem, jednak w pewnych sytuacjach może nastręczyć problemów. Zwłaszcza gdy robimy to pierwszy raz wspólnie […]
Polecamy