W jakich miejscach można się bawić pojazdami na akumulator?

Pojazdy na akumulator to różnego rodzaju zdalne samochody, samoloty czy nawet mini-drony. Zabawki nie posiadają kabla i mogą poruszać się po naładowaniu baterii, sprawiając dziecku nie lada frajdę. Warto jednak pamiętać o tym, by zawsze używać pojazdów na akumulator pod okiem rodziców. Obecnie zabawki na akumulator są coraz tańsze i dlatego też można zaobserwować, iż dzieci często się nimi bawią na osiedlach, podwórkach i w wielu miejscach, w których nie powinny.

Pojazdy na akumulator – należy uważać!

Warto pamiętać o tym, że motory na akumulator są zazwyczaj zdalnie sterowane z odległości. Dzieci bawiące się takimi zabawkami powinny być kontrolowane przez rodziców, ponieważ nie wszędzie można takich zabawek bezpiecznie używać. Najlepiej, jeśli znajdzie się do tego wolną parkową alejkę czy kawałek działki na uboczu. Nie powinno się wykorzystywać pojazdów na akumulator w miejscach, w których przebywa dużo osób – zabawka zdalnie sterowana może bowiem przestraszyć pieszego, rowerzystę czy dziecko przejeżdżające na hulajnodze. Upadek i kontuzja może się wówczas zdarzyć każdemu, a taka sytuacja nie należy do najprzyjemniejszych.

Nie powinno się ponadto używać zabawek na akumulator w pobliżu ulic, torów kolejowych czy lotnisk. Samochodzik, dron czy inna zabawka mogą uderzyć w zaparkowany pojazd, a to będzie się wiązało z koniecznością naprawy powstałej szkody. Kiedy zabawka znalazłaby się na ulicy lub torach może stwarzać zagrożenie dla ruchu pojazdów i na to rodzice również muszą uważać!

Dodaj komentarz