Rodzaje taśm pakowych i ich koszta

Taśmy pakowe jednostronnie klejące są najpopularniejszymi produktami przeznaczonymi do zabezpieczania różnego rodzaju paczek i ładunków. Używa się ich zarówno w domach prywatnych, jak i zakładach produkcyjnych, magazynach, biurach czy firmach spedycyjnych lub budowlanych. Charakteryzują się sporą wytrzymałością oraz grubością. Jeśli interesują nas taśmy pakowe producent oferuje je w kilku wariantach zróżnicowanych pod względem ceny, materiału wykonania i rozmiaru.

Tanie, ale niezwykle przydatne produkty

Taśmy pakowe są wytwarzane najczęściej z polipropylenu, ewentualnie polichlorku winylu. Popularne są zwłaszcza te o szerokości 48 mm i długości maksymalnie do 60 m. Najtańszym rodzajem dostępnym na rynku jest taśma na kleju akrylowym, która cechuje się ekologicznością i wysoką elastycznością. Nadaje się ona głównie do zabezpieczania niewielkich przesyłek w warunkach minimalnego zakurzenia i dodatniej temperatury. Za pojedynczą sztukę zapłacimy od 1 zł do około 4 zł – oczywiście w zależności od producenta i długości. W sklepach znajdziemy też taśmy hot-melt na kleju kauczukowym syntetycznym, odznaczające się uniwersalnością, ponadprzeciętną kleistością i wysokim połyskiem. Są przeznaczone do pakowania kartonów o średniej albo dużej wadze, a ich ceny rozpoczynają się od 2 zł wzwyż.

Trzecim rodzajem są taśmy solventowe, które wyróżniają się wyjątkowo agresywną siłą klejenia i bardzo dużą odpornością na wysokie i niskie temperatury. Z tego względu są dedykowane najbardziej wymagającym ładunkom (koszt to około 2,5 -5 zł). Popularne są też taśmy z nadrukiem, wykorzystywane powszechnie przez liczne przedsiębiorstwa i sklepy w celach reklamowych. Najczęściej umieszcza się na nich logo firmy. Jeśli chodzi o taśmy pakowe z nadrukiem cennik tych produktów rozpoczyna się od 5-6 zł wzwyż (przeważnie są zamawiane w pakiecie po kilkaset sztuk).

Dodaj komentarz

szesnaście − 12 =