Jak mieć zdrową wodę w mieszkaniu?

Woda pełni istotną funkcję w życiu człowieka – jest wykorzystywana zarówno w celach spożywczych, jak i toaletowo-higienicznych. Zazwyczaj jest ona pozyskiwana z sieci wodociągowej, istnieje jednak przekonanie, że nie należy spożywać wody z kranu bez uprzedniego przegotowania – przede wszystkim ze względu na zanieczyszczenia.

W rzeczy samej jest w tym stwierdzeniu sporo racji, warto jednak pamiętać, że istnieją narzędzia, za których pomocą szybko i bezproblemowo można poprawić jakość tego jakże ważnego nie tylko dla ludzi płynu.

Prosto, wygodnie, bezpiecznie

Najprostszym sposobem na oczyszczenie wody pitnej, jest jej filtrowanie. Odpowiednio dobrany filtr skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia, dzięki czemu będzie ona krystalicznie czysta, smaczna i – co najważniejsze – zdrowa.  Wybierając wspomniany filtr, należy zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby gospodarstwa domowego – szczególnie ważne są w tym przypadku zmiękczacze wody, które powinny być dostosowane przede wszystkim do stopnia jej twardości.

Dobrze dobrany zmiękczacz to gwarancja dłuższej żywotności sprzętu AGD, a także lepsza jakość zmywania oraz prania. Wysokiej jakości woda korzystnie wpływa na skórę człowieka, poprawia wygląd włosów i zębów.

Zdrowie w szklance i w kranie

Narzędziem, w które warto zainwestować, są również jonizatory wody. Są to proste urządzenia, dzięki którym – za pomocą procesu elektrolizy – można uzyskać wodę jonizowaną. Główną zaletą tego rozwiązania jest zapewnienie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, co automatycznie przekłada się na jego prawidłowe funkcjonowanie oraz lepsze samopoczucie. Inaczej rzecz ujmując, spożywanie wody jonizowanej zmniejsza zakwaszenie organizmu.

Niepodważalnym argumentem, który przemawia na korzyść tego rozwiązania, jest także to, że woda otrzymywana za pomocą jonizatora posiada ujemne ORP, dzięki czemu staje się naturalnym antyoksydantem.
Pod względem struktury jest ona podobna do lodu, zapewniając optymalne nawodnienie organizmu.

Dodaj komentarz

16 − 5 =