Podstawowe wyposażenie związane z zakupem gryzoni

Life & Style
szerokie-ramy
Podstawowe wyposażenie związane z zakupem gryzoni
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed zakupem gryzoni jest upewnienie się, że masz wszystkie niezbędne urządzenia. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych przedmiotów, które będą Ci potrzebne:

Klatka

Klatka powinna być wystarczająco duża, aby Twój zwierzak mógł w niej biegać i bawić się, ale powinna być również wystarczająco mała, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Możesz użyć plastikowego zbiornika, akwarium lub terrarium, o ile jest ono odporne na ucieczkę. Możesz również rozważyć użycie drucianej klatki z solidną podłogą, aby Twoje zwierzę mogło biegać poza klatką, jeśli masz na to miejsce.

Naczynia na pokarm

Upewnij się, że masz dwa oddzielne naczynia na pokarm i wodę. Jedno naczynie powinno być płytkie i wystarczająco szerokie, aby zwierzę mogło z niego łatwo pobierać pokarm. Drugie naczynie powinno być wystarczająco głębokie, aby szczury mogły się z niego napić bez ryzyka rozlania wody na twarz.

Zabawki

Szczury czy chomiki uwielbiają zabawki! Zabawki to świetny sposób na zajęcie szczurów, kiedy jesteś poza domem lub w pracy. Możesz kupić zabawki, jak i inne akcesoria w większości sklepów zoologicznych lub online w miejscach takich jak https://animalo.pl/product-category/male-ssaki/. Niektóre dobre opcje to kartonowe pudełka z wyciętymi w nich otworami, aby szczury mogły się po nich wspinać, oraz doniczki z terakoty z wywierconymi w nich otworami, aby mogły się w nich ukryć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co daje wizyta w spa?
Co daje wizyta w spa?
W ciągu całego roku zmagamy się z licznymi trudami dnia codziennego. Poranne wyjścia z domu niemal dla nikogo nie są […]
Polecamy