Jak powinien wyglądać reportaż ślubny ?

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Aby właściwie uwiecznić te piękne chwile, doświadczony fotograf (zobacz: fotografowanie ślubów w Katowicach) będzie w stanie przygotować odpowiedni reportaż ślubny. Reportaż, który będzie nie tylko zapisem wydarzeń, ale który jednocześnie opowie pewną historię. Historię dwojga ludzi, którzy odnaleźli się nawzajem.

W odróżnieniu od pozowanej sesji, reportaż zapisuje doświadczenia takimi, jakie one w rzeczywistości są. Fotograf może jednak pokazać je w określony sposób, wybierając i akcentując sceny i ujęcia o niebanalnym i niepowtarzalnym charakterze. Mamy oczywiście wpływ na dobór oświetlenia czy charakteryzację Pary Młodej, niemniej jednak wciąż bardzo wiele aspektów pracy fotografa jest tutaj zależne od czynników na które nie ma on praktycznie żadnego wpływu. Dotyczy to przede wszystkim pogody oraz scenerii w jakiej przyjdzie w tym konkretnym wypadku pracować. Doświadczony fotograf musi więc przygotować się na różnego rodzaju scenariusze i brać pod uwagę przeróżne czynniki, na które na miejscu pracy nie będzie miał po prostu żadnego wpływu.

Przygotowując się do wykonania reportażu ze ślubu należy najpierw przynajmniej w ogólnym zarysie przygotować sobie scenariusz takiego wydarzenia. Dobry reportaż ślubny będzie nie tylko opowiadał historię tej konkretnej pary młodej ale będzie w stanie również przekazać pewne wartości uniwersalne. Dobry fotograf przygotuje reportaż ślubny oddający w pełni uczucia i emocje tego szczególnego dnia (sprawdź: reportaż ślubny Opole). Nie powinien być to jednocześnie zlepek przypadkowych zdjęć i ujęć połączonych ze sobą jedynie parą głównych bohaterów oraz miejscem, w którym zachodzi dane wydarzenie. Dobry reportaż ślubny potrafi opowiedzieć pewną historię. Historię która ma swój początek, która rozwija się w poszczególnych ujęciach, i która nie urywa się nagle, lecz w przemyślany sposób dochodzi do swojego szczęśliwego finału.

Dodaj komentarz