Jak wygląda transport ładunków ponadgabarytowych?

Biznes
szerokie-ramy
Jak wygląda transport ładunków ponadgabarytowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele przedsiębiorstw korzysta z usług firm transportowych na co dzień. Czasami zdarza się jednak, że konieczny jest tranzyt produktów, które posiadają niestandardowe wielkości. Co w takiej sytuacji zrobić? Warto zdecydować się na tak zwany przewóz ponadgabarytowy. Sprawdźmy, na czym on polega i jak wygląda?

Wielkogabarytowy, czyli jaki?

To określenie może się odnosić zarówno do masy towaru, jak i jego wymiarów. Jeżeli przekracza on 42 tony lub jest dłuższy niż 16.5 m, wyższy niż 4 m lub ma szerokość powyżej 2,5 m, mówi się wówczas o ładunkach ponadgabarytowych. Na szczęście obecne technologie pozwalają na dostarczenie takich dóbr, w zasadzie w dowolne miejsce na świecie. Odbywa się to drogą lądową lub wodną. 

Jak wygląda taki transport?

Aby przewieźć towar, niezbędne są odpowiednie pozwolenia oraz uzgodnienia. Decydując się na firmę, na przykład tę dostępną pod adresem http://www.kadam.com.pl/transport-slaskie, w ramach usługi otrzymuje się także pomoc we wszelkich formalnościach. Firma sama zajmuje się załadunkiem i rozładunkiem, jak również planowaniem komunikacji. Przykładowo część trasy pokonywana jest drogą lądową, na specjalnych samochodach, a część na statku. Jeżeli produkt tego potrzebuje, ciekawą opcją jest usługa pod plandeką. Jest to świetna propozycja szczególnie wtedy, gdy przewożony ładunek jest wrażliwy na zmienne warunki atmosferyczne. Co ważne, można także odpowiednio ubezpieczyć swoje artykuły. Decydując się na daną firmę, warto sprawdzić opinie o niej –  kluczowi są kierowcy i flota, jaką funkcjonuje dany podmiot. Dzięki swoim umiejętnościom i doświadczeniu najlepsze firmy są w stanie dowieźć bezpiecznie przesyłkę w dowolne miejsce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Biżuteria dla motocyklistów – czy warto w nią zainwestować?
Biżuteria dla motocyklistów – czy warto w nią zainwestować?
Jazda motocyklem to hobby, które daje dużo frajdy. Amatorów tej atrakcji jest bardzo dużo – widać to szczególnie, gdy nadchodzi […]
Polecamy