Co można nadać w paczce lotniczej?

Biznes
szerokie-ramy
Co można nadać w paczce lotniczej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które regularnie wysyłają rozmaite towary transportem lotniczym. Jest to bowiem rozwiązanie wyjątkowo wygodne, a dodatkowo gwarantujące szybsze dotarcie paczki do adresata niż w przypadku transportu drogowego czy morskiego. Ogromna zaleta to również minimalne ryzyko uszkodzenia ładunku i niemal całkowity brak możliwości jego zagubienia. Jeśli chcemy coś przesłać drogą lotniczą, to możemy skorzystać z usług choćby tej profesjonalnej firmy kurierskiej: https://fastpost.pl/strona/wyswietl/5/przesylki-lotnicze-miedzynarodowezagraniczne.

Pamiętajmy o odpowiednim rozmiarze ładunku

Generalnie w paczce lotniczej można bez większego problemu nadać prawie wszystko to, co tradycyjnym kurierem lądowym – np. dokumenty papierowe, sprzęty elektroniczne, meble, materiały budowlane, niewielkie pojazdy, elementy dekoracyjne czy książki. Obowiązują tutaj jednak pewne konkretne przepisy w zakresie dopuszczalnej wielkości standardowych paczek. Na trasach europejskich maksymalna wysokość to 75 cm, natomiast na trasach transatlantyckich – 160 cm. Pożądana waga to z kolei 70 kg. Jeśli zaś chodzi o przesyłki typowo paletowe, to mogą mieć one rozmiar 120x100x160 cm i ważyć do 1 tony.

Pamiętajmy również o tym, że niektóre towary są zawsze objęte cłem. Zaliczamy do nich np. alkohole, metale szlachetne, preparaty farmaceutyczne, żywność, wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, wyroby biżuteryjne, kawę i herbatę oraz tytoń. Dodatkowo każdy przewoźnik posiada szczegółową listę obiektów, które są u niego całkowicie zakazane. Najbardziej powszechne to broń palna, materiały pornograficzne, silniki, paliwa, smary, żywe rośliny i zwierzęta, ludzkie szczątki i przedmioty o bardzo dużej wartości (np. cenne dzieła sztuki).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Właściwości jagód
Właściwości jagód
Sezon letni kojarzy się z owocami leśnymi, a wśród nich prym wiedzie królowa lata: jagoda. Oprócz walorów smakowych i dekoracyjnych […]
Polecamy