Jak utrzymywać czystość w domu

Jest rzeczą całkowicie naturalną, że każdy dom, żeby był utrzymany w czystości, wymaga regularnego sprzątania. Spora część zanieczyszczeń znajduje się na podłodze, którą trzeba odkurzać lub zamiatać. Każda pani domu chciałaby zminimalizować ilość brudu znajdującego się na podłodze. Jak to zrobić?

Wycieraczki

Najwięcej pyłu, kurzu, czy nawet błota wnosi się do domu z zewnątrz. Dlatego niebagatelną sprawą w kwestii utrzymania czystości w mieszkaniu jest używanie wycieraczek do butów. Jeśli sprawa dotyczy mieszkań w bloku, czy domu wielorodzinnym, taka wycieraczka często znajduje się już przed wejściem na klatkę schodową, gdzie możemy pozbyć się większości zanieczyszczeń zalegających pod podeszwami butów. Wycieraczkę umieszcza się również przed drzwiami wejściowymi do mieszkania, gdzie kilkukrotne przetarcie butów wystarczy, aby znacznie ograniczyć przedostanie się brudu do korytarza. Niektórzy zaraz przy drzwiach umieszczają specjalną wycieraczkę służącą do pozostawienia zdjętych butów.

Dywaniki

Są miejsca w mieszkaniu, które są szczególnie narażone na zabrudzenie podłogi. Może to być na przykład łazienka, gdzie wychodząc z wanny, czy dokonując porannej toalety przy umywalce, wychlapujemy wodę. Żeby uniknąć roznoszenia tej wody wraz z innymi nieczystościami, na podłodze można położyć dywaniki łazienkowe. Oprócz funkcji czysto higienicznej, takie dywaniki mogą również poprawić komfort dla stóp (nikt chyba nie lubi stawiać mokrej lub bosej stopy na zimnej podłodze wyłożonej glazurą) zwłaszcza, jeśli podłoga w łazience nie jest podgrzewana.

Dodaj komentarz

2 × 3 =