Czy warto sadzić jodłę kaukaską w ogrodzie?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Czy warto sadzić jodłę kaukaską w ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choinki szczególnie kojarzą się wszystkim ze świętami bożonarodzeniowymi. To wyjątkowa roślina, która raz w roku staje w centrum domostwa, by przez kilkanaście dni ozdabiać i cieszyć oko. W warunkach naturalnych jodła występuje zazwyczaj w zachodnim Kaukazie i Azji, gdzie osiąga imponujące rozmiary rzędu 20-30 metrów wysokości. Na terenie Europy nie przekracza 10 metrów. Należy do rodziny sosnowatych i charakteryzuje się szybkim wzrastaniem. Jej okres kwitnięcia zawiera się między kwietniem a majem. Po tym czasie gałązki porastają okazałymi szyszkami. Jodła kaukaska ma mniejsze wymagania od swojej kuzynki jodły polskiej. Lepiej znosi suche gleby, jednak mogą jej zaszkodzić wczesnowiosenne przymrozki i miejskie zanieczyszczenia. Czy opłaca się wybrać ją do ogrodu?

Urodziwe drzewko wymagające pielęgnacji

Popularnie zwana choinka nie jest najłatwiejsza w uprawie, ale przy odrobinie poświęcenia i regularności może stać się okazałą dekoracją ogrodu. Świetnie też uatrakcyjni skalniak. Wymaga przede wszystkim szczególnych warunków oraz doglądania w porze suszy. Niebywałym plusem jest jej wyjątkowy wygląd i piękny zapach. Omawiane drzewko iglaste potrzebuje dużej wilgotności powietrza, dlatego dobrze jest umiejscowić je w pobliżu oczka wodnego.

Nie obejdzie się też bez żyznej gleby o kwaśnym odczynie, by spokojnie rosnąć. Warto wziąć pod uwagę jodłę przy planowaniu drzewek w ogrodzie. To roślina, która cały rok jest pięknie zielona. Zimową porą z powodzeniem będzie można ozdobić ją kolorowymi lampkami. Nie wolno jednak oszczędzać na dystrybutorze. Sprawdzone miejsca jak plantacja, która znajduje się na https://www.choinki.com/ to gwarancja zdrowych drzewek i zakupów potwierdzonych atestem jakości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Skoki spadochronowe – jako niezapomniane atrakcje
Skoki spadochronowe – jako niezapomniane atrakcje
Tandem to rodzaj skoku spadochronowego, w którym jesteś połączony z instruktorem za pomocą uprzęży i razem skaczecie z samolotu. Instruktor […]
Polecamy