Narożnik – jeden mebel, wiele zalet

Ogród i dom
szerokie-ramy
Narożnik – jeden mebel, wiele zalet
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym salonie niezbędnym elementem są meble wypoczynkowe. Można je dobierać pod różnym kątem, zestawiając ze sobą kanapy czy fotele. Bardzo popularną decyzją, stało się jednak wybieranie narożników, które okazują się praktyczne i pasują do wielu wnętrz. Jakie zalety wiążą się z takim wyposażeniem? 

Do niewielkiego salonu

Dużym atutem tego mebla jest jego uniwersalności, gdyż można pomyśleć zarówno o większym narożniku Loft, jak i mniejszych, bardziej kompaktowych wariantach. Z tego względu takie wyposażenie pasuje do pokojów dziennych o różnym metrażu. W niewielkich salonach pozwalają lepiej zagospodarować przestrzeń, gdyż zestawiając ze sobą inne elementy umeblowania wypoczynkowego, można niepotrzebnie tracić i tak ograniczoną powierzchnię pokoju. Narożnik idealnie dopasuje się do rogu pomieszczenia, przy okazji powiększając optyczne postrzeganie całego lokum. 

Wielofunkcyjność i dopasowanie do większych pomieszczeń

W przypadku dużego oraz przestronnego salonu, doskonale sprawdzą się narożniki duże, które można wybrać w gotowej konfiguracji lub w wersji modułowej, gdy samemu decyduje się o układzie poszczególnym elementów. W ten sposób można stworzyć siedziska o dowolnym kształcie czy rozmiarach. Narożnik można wtedy ułożyć w typowym kształcie literki L, ale w przypadku większych rodzin, można też wybrać wariant we wzorze literki U, który umożliwia wspólne spędzanie czasu w licznym gronie osób. Wybierając taki mebel, warto zwrócić uwagę na to, by posiadał dodatkowe pojemniki na pościel czy koce i zapewniał funkcję spania. Ogromną zaletą narożników w obszernych pokojach dziennych, jest możliwość potraktowania takiego mebla jako granicy między poszczególnymi strefami w pomieszczeniu. W ten sposób można choćby oddzielić przestrzeń wypoczynkową, od jadalni czy stanowiska pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak kupować buty, by nie wydać na nie fortuny?
Jak kupować buty, by nie wydać na nie fortuny?
Dla wielu osób bardzo ważny jest wizerunek. Chcemy mieć atrakcyjną sylwetkę, ubrania, które będą do niej pasować oraz obuwie atrakcyjne […]
Polecamy