Narożnik – jeden mebel, wiele zalet

W każdym salonie niezbędnym elementem są meble wypoczynkowe. Można je dobierać pod różnym kątem, zestawiając ze sobą kanapy czy fotele. Bardzo popularną decyzją, stało się jednak wybieranie narożników, które okazują się praktyczne i pasują do wielu wnętrz. Jakie zalety wiążą się z takim wyposażeniem? 

Do niewielkiego salonu

Dużym atutem tego mebla jest jego uniwersalności, gdyż można pomyśleć zarówno o większym narożniku Loft, jak i mniejszych, bardziej kompaktowych wariantach. Z tego względu takie wyposażenie pasuje do pokojów dziennych o różnym metrażu. W niewielkich salonach pozwalają lepiej zagospodarować przestrzeń, gdyż zestawiając ze sobą inne elementy umeblowania wypoczynkowego, można niepotrzebnie tracić i tak ograniczoną powierzchnię pokoju. Narożnik idealnie dopasuje się do rogu pomieszczenia, przy okazji powiększając optyczne postrzeganie całego lokum. 

Wielofunkcyjność i dopasowanie do większych pomieszczeń

W przypadku dużego oraz przestronnego salonu, doskonale sprawdzą się narożniki duże, które można wybrać w gotowej konfiguracji lub w wersji modułowej, gdy samemu decyduje się o układzie poszczególnym elementów. W ten sposób można stworzyć siedziska o dowolnym kształcie czy rozmiarach. Narożnik można wtedy ułożyć w typowym kształcie literki L, ale w przypadku większych rodzin, można też wybrać wariant we wzorze literki U, który umożliwia wspólne spędzanie czasu w licznym gronie osób. Wybierając taki mebel, warto zwrócić uwagę na to, by posiadał dodatkowe pojemniki na pościel czy koce i zapewniał funkcję spania. Ogromną zaletą narożników w obszernych pokojach dziennych, jest możliwość potraktowania takiego mebla jako granicy między poszczególnymi strefami w pomieszczeniu. W ten sposób można choćby oddzielić przestrzeń wypoczynkową, od jadalni czy stanowiska pracy.

Dodaj komentarz

trzy × trzy =