Zakupy w zgodzie z ekologią

Ogród i dom
szerokie-ramy
Zakupy w zgodzie z ekologią
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej konsumentów ma świadomość, że zaopatrywanie się w sklepach w reklamówki jednorazowego użytku to błąd. Kupowanie „foliówek” nie tylko drenuje nasze portfele, ale i przyczynia się do generowania jeszcze większej ilości odpadów i ma niekorzystne przełożenie na klimat planety. Reklamówki tego typu nie ulegają bowiem rozkładowi w szybkim tempie, a ze względu na swoją nietrwałość i krótkoterminową przydatność są wyrzucane od razu po zakupach. Dlatego wybierając się do sklepu warto mieć przy sobie torbę wielorazowego użytku, która sprawi, że nasze zakupy będą miały ekologiczny akcent.

Eko-torba: czy warto się w nią wyposażyć?

Torba na zakupy to podstawa w trakcie wizyty w sklepie. To do niej pakujemy zakupioną żywność, do niej także wkładamy produkty kupowane na stoiskach warzywnych i owocowych. Dobra torba powinna mieć możliwość kilkukilogramowego wsadu, być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które nie są szkodliwe dla zdrowia i mieć pewne, mocne uchwyty. Żadnego z tych kryteriów nie spełniają jednorazowe reklamówki foliowe, które często targają się już w trakcie pakowania do nich zakupów. Warto postawić na ekologię i w niewielkiej cenie kupić praktyczną torbę wykonaną z naturalnej bawełny, która spełni oczekiwania w trakcie ciężkich zakupów: z powodzeniem możemy jej użyć jako zamiennika woreczków foliowych i pakować w nią nie tylko standardowe produkty spożywcze takie jak pieczywo, czy nabiał: solidnie wykonana torba utrzyma także kilka kilogramów owoców i warzyw. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Popularne damskie obuwie
Popularne damskie obuwie
Wszystkie kobiety, bez wyjątku, lubią się wyróżniać. Jedne fryzurą, inne makijażem, ubiorem czy ilością noszonej biżuterii. Istnieje też grupa kobiet, […]
Polecamy