Dekoracje, które nadadzą wnętrzu klimat

Wnętrze to nie tylko ściany i podstawowe meble. Owszem, takie warunki wystarczają do codziennej egzystencji czy pracy, lecz nie zaspokajają potrzeb estetycznych człowieka – i nie tylko ich. Wystrój wnętrz wpływa przecież na samopoczucie, na to, jak odbieramy konkretny dom czy lokal. Pomieszczenie dzięki odpowiedniemu wystrojowi może mieć charakter elegancki, młodzieżowy, eklektyczny, przyciągać przytulnością lub emanować profesjonalizmem. Co składa się na design wnętrz?

Ozdoby to elementy wnętrza, które wraz z meblami i odpowiednią kolorystyką, pozwalają na uzyskanie pożądanego stylu i charakteru. Zależnie od pomieszczenia, dobór ozdobnych poduszek i koców, zasłon i firan, wazonów i doniczkowych kwiatów – a nawet samych doniczek – jest sprawą bardziej istotną, niż mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka. Wnętrza powinny być także podkreślone przez odpowiedni dobór dekoracji ściennych, takich jak plakaty, tabliczki metalowe czy obrazy, zarówno te klasyczne, jak i nowoczesne.

Styl nowoczesny czy styl retro?

Dekoracje zawsze muszą współgrać z zamysłem projektanta, dotyczącym całości wnętrza. Dlatego wybierając poszczególne ozdoby warto zawsze pamiętać o efekcie, na jaki mają się składać. Oczywiście możliwy jest wybór dekoracji, które doskonale sprawdzą się zarówno w klasycznym, jak i w bardziej nowoczesnym wnętrzu. Dobrym przykładem są ozdoby w stylu retro – puszki, tabliczki metalowe, szyldy, ryciny i wiele innych. Umiejętnie wkomponowane przyciągają spojrzenia swym nietuzinkowym wyglądem.

Dodaj komentarz