Jak działa drukarka?

Drukarka jest powszechnie znanym urządzeniem, ale mało kto wie, na czym tak naprawdę polega jej działanie. Dzisiaj na rynku mamy dostępny dwa rodzaje tego sprzętu: tradycyjną, tuszową oraz wersję nowszą, laserową. Zasada działania w obydwu wersjach jest bardzo podobna, ale jednak zachodzi parę istotnych różnic o których warto sobie powiedzieć. Jedną z najważniejszych jest oczywiście materiał, na bazie którego pracują, ale to wciąż nie wszystko.

Tradycyjna drukarka atramentowa

W przypadku modelu tradycyjnego zasada działania jest w gruncie rzeczy bardzo prosta. Głowica drukująca razem z zasobnikami z tuszem jest umieszczona na ruchomym ramieniu, przesuwającym się wzdłuż krótszej strony kartki. Owa głowica wystrzeliwuje na papier krople atramentu, stopniowo przesuwając się coraz dalej, co w końcu tworzy pełen obraz, który pragniemy uzyskać. Jeśli wciąż korzystamy z tego typu drukarki i pragniemy zaopatrzyć się w tusz, możemy to zrobić na https://www.magusz.com.pl/category/tusze-do-drukarek

Nowa drukarka laserowa

Praca drukarki laserowej jest nieco bardziej skomplikowana. Jej kolorowa wersja zaopatrzona jest w cztery bębny światłoczułe, które przyciągają cząsteczki tonera. Później światło lasera pada na bęben, tworząc odpowiedni obraz, który jest przenoszony na kartkę. Jednak żeby cząstki tonera przywarły do papieru, muszą jeszcze zostać poddane wysokiej temperaturze przez tzw. fuser. Jak już wspomnieliśmy, w przypadku laserowej wersji zamiast tuszu stosuje się toner do drukarki.

Dodaj komentarz

10 + 2 =