Pościel satynowa czy bawełniana?

Coraz większą uwagę zwracamy na to, jak mają wyglądać nasze wnętrza. Staram się sprawdzać każdy informacje, które mogą wpłynąć na nasze pozytywne samopoczucia oraz zdrowie. Często zastanawiamy się jaką pościel powinniśmy wybrać o danej porze roku. Pościel satynowa czy bawełniana, która będzie lepsze w zimie, a która latem?

Pościel bawełniana to z pewnością jedna z najpopularniejszych tkanin, jakie wybieramy, kupując pościel. Wynika to z wielu czynników między innymi z tego, że możemy w niej swobodnie oddychać, a naturalny materiał pomaga odprowadzać nadmiar wilgoci. Kolejnym plusem jest też to, iż jest niezwykle przyjemna dla naszego ciała. Bez problemu możemy ją prać i z pewnością posłuży przez lata. Istnieje o wiele więcej gam kolorów oraz deseni pościeli bawełnianej.

Pościel satynowa przede wszystkim różni się materiał, z którego jest wykonana. Owszem jest to pościel z satyny bawełnianej jednak często, jest o wiele milsza w dotyku. Jest lekka i jednocześnie śliska, a to nadaje jej ładny i elegancki połysk. Wiele osób mówi o tym, że na pierwszy rzut oka pościel satynowa wydaje się być chłodna. Jednak jest to błędne założenie, ponieważ nawet w zimie noce, nie odczujemy żadnego dyskomfortu.

Zatem wybierając między pościelą satynową a bawełnianą przede wszystkim, musimy zwrócić uwagę na walory estetyczne związane z pościelą oraz na to, czy dany materiał będzie odpowiadał naszym upodobaniom. Zarówno jedna, jak i druga idealnie sprawdzają się w zimowe noce oraz ciepłe letnie dni.

Dodaj komentarz

dwa × 1 =