Silnik elektryczny – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Technologia
szerokie-ramy
Silnik elektryczny – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca różnych maszyn przemysłowych w dużym stopniu zależy od rodzaju napędu, jaki jest w nich zamontowany. Dlatego prowadząc swój zakład, warto nabywać urządzenia, które są dobrej jakości. Oprócz tego musimy także właściwie dopasować silnik do specyfiki posiadanej maszyny. W tym przypadku konieczne jest zwrócenie uwagi na niektóre aspekty.

Skuteczność pracy w zakładzie

Dobrze funkcjonujący zakład musi dysponować sprawnymi maszynami. Z tego powodu istotne znaczenie ma zakup właściwego silnika elektrycznego. Napęd bowiem odpowiada w dużej mierze za efektywność ich działania, a co za tym idzie tempo wykonywanej pracy. Żeby nabyć stosowne urządzenia, powinniśmy uwzględnić kilka kwestii. Jedną z nich jest efektywność energetyczna silnika. Napęd musi pracować zgodnie z mocą, którą pobiera z sieci. W przeciwnym wypadku dochodzi do nadmiernego poboru mocy biernej, co może narażać nas na niepotrzebne koszty. Oprócz tego zwróćmy uwagę, jaki rodzaj przekładni został zamontowany w silniku. Przykładowo przekładania ślimakowa oferowana przez niektóre firmy takie jak np. https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/, to jedno z najlepszych rozwiązań. Ten rodzaj charakteryzuje się tym, że przenosi duże obciążenia, a zatem umożliwia sprawniejszą i skuteczniejszą pracę maszyn.   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety stosowania ekologicznego materiału opałowego w ramach ogrzewania domu
Zalety stosowania ekologicznego materiału opałowego w ramach ogrzewania domu
Wybierając materiał opałowy do domu, rozważamy wiele czynników. Coraz częściej decydującym staje się aspekt ekologiczny. Wśród produktów, które mają korzystny […]
Polecamy