Jak działa drukarka termotransferowa?

Biznes
szerokie-ramy
Jak działa drukarka termotransferowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarki są urządzeniami, które sprawdzą się w większości usług – charakteryzują się niezmierną funkcjonalnością oraz wydajnością. W zależności od danego modelu oraz jego rozbudowania dostać możemy produkty przedstawiające się zróżnicowanymi właściwościami. Jednym z bardziej zaawansowanych przykładów są drukarki termotransferowe. Zaliczają się one do grona urządzeń drukujących kody kreskowe i odznaczają się dużą wszechstronnością w działaniu.

Drukarka termotransferowa opiera się na drukowaniu w oparciu o wykorzystanie tak zwanej folii termotransferowej. Ważne jest, aby materiał na którym drukujemy dany projekt powinien być dostosowany do drukowania przy użyciu barwiącej i koloryzującej taśmy. Urządzenie to opiera swoje działanie, przede wszystkim, na głowicy drukującej – to ona w czasie drukowania nagrzewa się do wysokiej temperatury, dzięki czemu umożliwia drukowanie termotransferowe. Następnie, odpowiednio nagrzana głowica oddziałuje na taśmę termotransferową, co pozwala na dokładne i precyzyjne przeniesienie danego projektu na materiał.

Dzięki temu, iż drukarka termotransferowa odzwierciedla sobą zastosowanie najnowszych innowacji oraz technologii, możliwe jest drukowanie danych grafik o zróżnicowanych i wysokich rozdzielczościach. Pozwala to na uzyskanie finalnego produktu o jak najwyższej jakości wykonania. Co ciekawe, sam wydruk termotransferowy charakteryzuje się trwałością oraz solidnością, przez co utrzymuje się dużo dłużej, niż standardowy druk termiczny. Poza tym, umożliwia także drukowanie na bardziej wymagających i trudnych powierzchniach, takich jak satyna, winyl czy plomby.

 

Bogaty wybór drukarek termotransferowych znajdziesz na przykład w drukarni Flexon.

Szukasz etykietownicy? Sprawdź ofertę!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki nowoczesny i funkcjonalny sprzęt warto nabyć do własnej kuchni?
Jaki nowoczesny i funkcjonalny sprzęt warto nabyć do własnej kuchni?
Szukasz sprzętu kuchennego rodem z profesjonalnych restauracji prosto od zawodowych szefów kuchni? Potrzebujesz czegoś, co ułatwi pracę, a jednocześnie nie […]
Polecamy