Czy strona internetowa może służyć jako wizytówka naszej firmy?

Biznes
szerokie-ramy
Czy strona internetowa może służyć jako wizytówka naszej firmy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strona internetowa może być Twoją wizytówką. Jest pierwszą rzeczą, którą ludzie widzą, gdy szukają Cię w Internecie i może pomóc Ci wyróżnić się z tłumu. Jeśli jednak chcesz wykorzystać swoją stronę jako wizytówkę, musisz upewnić się, że odzwierciedla ona Twoją markę i wartości firmy. Dobra strona wizytówka zaprezentuje Twój produkt lub usługę i pomoże dokonać sprzedaży. Ale to nie wszystko, co powinna robić. Twoja strona internetowa powinna również dostarczać informacji o Twojej firmie, pokazywać jej historię i demonstrować rodzaj obsługi klienta, jaki oferujesz. Im lepiej zaprezentujesz się w sieci, tym większe masz szanse na przyciągnięcie nowych klientów.

Oto kilka wskazówek, jak sprawić, by Twoja strona internetowa pełniła rolę wizytówki:

Zachowaj prostotę

Twoja strona powinna być profesjonalna i łatwa w obsłudze. Nie rób jej zbyt krzykliwej lub skomplikowanej – to tylko da odwiedzającym złe wrażenie o Twojej firmie.

Upewnij się, że strona działa na urządzeniach mobilnych

Ważne jest, aby Twoja strona wyglądała dobrze na wszystkich rodzajach urządzeń, w tym na smartfonach, tabletach i laptopach – nie tylko na komputerach stacjonarnych.

Profesjonalna grafika

Użyj profesjonalnie wyglądającego motywu graficznego z dużą ilością białej przestrzeni, aby ludzie nie byli przytłoczeni, gdy odwiedzają Twoją stronę (lub po prostu przewijają ją, ponieważ jest zbyt ruchliwa). 

Zamieść informacje kontaktowe na każdej stronie swojej witryny

Może się wydawać, że zamieszczenie fizycznego adresu i numeru telefonu to przesada, ale pomaga to upewnić odwiedzających, że mogą się z Tobą skontaktować, jeśli będą tego potrzebować – nawet jeśli tylko dokonują zakupów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zadbać o komfortowy sen zimą?
Jak zadbać o komfortowy sen zimą?
Zdrowy, spokojny sen gwarantuje udany początek dnia i doskonałe samopoczucie, więc warto postarać się o odpowiednie okrycie do snu, by […]
Polecamy