Jak sprawdzić, czy dany psycholog ma odpowiednie kwalifikacje?

Life & Style
szerokie-ramy
Jak sprawdzić, czy dany psycholog ma odpowiednie kwalifikacje?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na wizytę u psychologa lub psychoterapeuty, często zastanawiamy się, czy trafimy na odpowiednią osobę. Oprócz jej cech i predyspozycji bardzo ważne są jej kompetencje i kwalifikacje. Każdy psycholog powinien ukończyć pięcioletnie studia na kierunku psychologia i w zależności od wybranej ścieżki zawodowej może posiadać dodatkowe kursy, szkolenia czy studia podyplomowe. Jak zatem sprawdzić, czy specjalista posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywanego zawodu?

Sprawdzaj i ufaj

Niezależnie od tego, jakie wybierzemy poradnie psychologiczne Warszawa jest świetnym miejscem, ponieważ w stolicy działa wielu specjalistów w obszarze zdrowia psychicznego. Aby sprawdzić kompetencje zatrudnionych tam psychologów, wystarczy często odwiedzić stronę internetową przychodni lub poradni, na której często znajduje się informacja o zatrudnionych pracownikach, ich wykształceniu i dodatkowych kursach czy szkoleniach. Innym rozwiązaniem jest rozmowa z psychologiem. Można wprost zapytać, jakie posiada kwalifikacje, a specjalista zobowiązany jest na tak postawione pytanie odpowiedzieć. Nie ma potrzeby, aby obawiać się o tego rodzaju pytania. Reakcja specjalisty również może dać nam wiele do myślenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie materiały higieniczne powinny znaleźć się w toalecie publicznej?
Jakie materiały higieniczne powinny znaleźć się w toalecie publicznej?
Toalety publiczne są jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym budynku. Codziennie korzysta z nich wiele osób, co oznacza, że wymagają […]
Polecamy