Wino wytrawne – jakie ma korzyści zdrowotne?

Life & Style
szerokie-ramy
Wino wytrawne – jakie ma korzyści zdrowotne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chociaż korzyści zdrowotne płynące z wina są dobrze udokumentowane, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że wina wytrawne mogą oferować niektóre z tych samych korzyści, co ich słodsze odpowiedniki. Wino Zweigelt jest produkowane z winogron, które zostały pozostawione na winorośli do momentu ich pełnego dojrzenia, co daje wino o mniejszej zawartości cukru i większej kwasowości.

Najpopularniejszym rodzajem wina wytrawnego jest wino czerwone, choć dostępne są również opcje białe i różowe. Czerwone wina mogą być spożywane dla ich smaku lub dla ich korzyści zdrowotnych – tak czy inaczej, są one na pewno dobrym wyborem!

Korzyści zdrowotne wynikające z picia wina wytrawnego:

Wina wytrawne mają mało kalorii

Jedną z najważniejszych zalet win wytrawnych jest to, że zawierają mniej kalorii niż inne napoje alkoholowe. Na przykład, kieliszek czerwonego wina zawiera około 120 kalorii, podczas gdy białe wino zawiera około 100 kalorii. To sprawia, że wina wytrawne są dobrą opcją dla tych, którzy próbują schudnąć lub utrzymać obecną wagę.

Wino wytrawne zawiera antyoksydanty

Przeciwutleniacze znajdujące się w winach wytrawnych pomagają usuwać wolne rodniki z organizmu, co może zapobiegać między innymi uszkodzeniom komórek i chorobom serca. Przeciwutleniacze obecne w wytrawnym winie obejmują polifenole, takie jak resweratrol i flawonoidy, takie jak kwercetyna i katechina, które okazały się zwalczać choroby, takie jak rak, choroby serca i cukrzyca między innymi. Należy jednak zauważyć, że efekty te są widoczne tylko przy umiarkowanym spożyciu alkoholu według badań przeprowadzonych przez naukowców z Harvard University Medical School.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega ładowanie bezprzewodowe?
Na czym polega ładowanie bezprzewodowe?
Nowoczesne technologie ułatwiają nam codzienne życie. Jedną z nich są bezprzewodowe ładowarki, które pozwalają na ładowanie urządzeń elektrycznych bez konieczności […]
Polecamy