Zegarki męskie i damskie – jakie są różnice?

Z reguły odróżniamy zegarki męskie i damskie już podczas pierwszych oględzin. Szczególnie łatwo rozróżniamy eleganckie modele na luźnej bransolecie, które są dedykowane przede wszystkim paniom. Jednak nie wszystkie zegarki są jednakowe, a patrząc na niektóre modele ciężko jednoznacznie stwierdzić, dla której płci został on zaprojektowany. Na jakiej podstawie więc stwierdzić dla kogo przeznaczony jest dany model zegarka?

Zwróć uwagę na kopertę i pasek

Damskie modele zegarków zazwyczaj wyglądają na delikatniejsze. Posiadają węższą bransoletę lub pasek w porównaniu do męskich modeli. Różnicę zauważymy również w rozmiarze koperty. W klasycznych modelach damskich spotkamy się zazwyczaj z kopertą o średnicy nie przekraczającej 35 milimetrów średnicy. W modelach ozdobnych rozmiar średnicy wynosi nawet 20-25 milimetrów. Natomiast sama tarcza zegarka zawiera małe oznaczenia godzin, które najczęściej występują pod postacią delikatnych kreseczek. Za przykład może posłużyć zegarek Daniel Wellington damski egzemplarz potrafi zaprezentować się niebywale okazale.

Męskie modele zegarków są już zdecydowanie pewniejsze. Z reguły już sama bransoleta lub pasek robią wrażenie pod względem rozmiarów. Jeżeli chodzi o kopertę, to jej minimalny rozmiar wynosi około 40 milimetrów średnicy. Warto wiedzieć, że najczęściej to właśnie rozmiar koperty zegarka determinuję szerokość jego bransolety lub paska. Łatwo dostrzeżemy tę zależność, gdy weźmiemy pod lupę np. zegarki Seiko lub męskie modele od innych producentów.

Nie sugeruj się kolorem zegarka

W dzisiejszych czasach kolor tarczy bądź samego paska nie kategoryzuje automatycznie żadnego zegarka. Zarówno męskie jak i damskie modele mogą posiadać białą tarczę lub czarny pasek. Co więcej, na rynku znajdziemy sporo modeli unisex. Są one przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. 

Dodaj komentarz

1 × jeden =