Spośród jakich typów zasłon, wybrać idealne do pokoju własnego dziecka?

Pokój dziecka to szczególne miejsce w każdym mieszkaniu, którego aranżacja często spędza sen z powiek świeżo upieczonym rodzicom. Poza klasycznym wyposażeniem w postaci mebli, czyli łóżkiem dopasowanym do wieku oraz wzrostu malucha, szafkami oraz biurkiem, warto zwrócić uwagę także na odpowiednio dobrane dodatki i dekoracje. Wśród nich można wymienić zwłaszcza elementy ozdobne ścian, firanki oraz zasłony, pełniące przede wszystkim funkcję osłony wnętrza pokoju przed światłem latarni oraz ewentualnymi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. Na które szczególnie warto zwracać uwagę i jakie z dostępnych na rynku modeli najlepiej sprawdzą się w pokoju dziecka?

Zasłony przelotkowe – klasyka, która nie wychodzi z mody

Jednymi z najczęściej wybieranych zasłon są modele przelotkowe, takie jak z następującej witryny https://magdalena24.pl/zaslony/do-pokoju-dziecka, które nie tylko doskonale spełniają swoją podstawową funkcję, ale również pięknie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki charakterystycznemu fasonowi można je z powodzeniem przesuwać i dopasowywać do swoich potrzeb zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Przelotki, czyli system montowania oparty na kółkach to świetny wybór do pokoju malucha także z uwagi na swoje stosunkowo ciche działanie.

Zasłony do zadań specjalnych – modele idealne do dziecięcej sypialni

W przypadku, gdy sypialnia dziecka znajduje się po mocno nasłonecznionej stronie, dobrym wyborem może być również zastosowanie zasłon z tkaniny blackout, czyli jednobarwnego materiału zapewniającego niezwykle wysoką ochronę przed światłem. Według producenta zapewnia ona nawet do 98% ochrony, co zapewnia niemal idealne warunki do efektywnego wypoczynku nawet w letnie popołudnie.

Taśma – nowoczesny sposób montowania zasłon

W przypadku pokoju dziecka warto także sięgnąć po modele zasłon montowanych za pomocą specjalnych taśm. Nie tylko umożliwiają one skuteczne zamocowanie danego materiału, ale też jego dopasowanie. Dzięki samodzielnemu marszczeniu materiału można osiągnąć pożądany efekt w krótkim czasie, a przy okazji zapewnić maluchowi przepiękną dekorację.

Zasłony na lato – jakie modele będą idealne na upały?

Latem, kiedy temperatury na dworze sięgają nawet czterdziestu stopni, warto zainwestować w takie zasłony, które nie tylko zapewniają wysoką ochronę przed światłem słonecznym, ale jednocześnie przepuszczają powietrze, umożliwiając skuteczne wietrzenie sypialni. Materiałem takim może być zarówno bawełna, len, ale także niezbyt gruby poliester o gramaturze blokującej światło.

Szeroki wybór kolorystyczny – które odcienie będą idealne dla dziecka?

Modele w różnych wariantach kolorystycznych – od jasnych, pastelowych odcieni brzoskwiniowego albo beżu, aż po ciemne, nasycone barwy błękitu czy szmaragdu, pozwalają na idealne dopasowane do każdego wnętrza. W przypadku pokoju dziecięcego warto zdecydować się jednak na stosunkowo neutralne odcienie jasnoniebieskiego, różowego czy zielonego, które nie tylko stanowią jedne z ulubionych barw dzieci, ale też dobrze komponują się z wyposażeniem każdego nowoczesnego pokoju.

Dodaj komentarz