Ile może wynosić odszkodowanie po wypadku?

Biznes
szerokie-ramy
Ile może wynosić odszkodowanie po wypadku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadek to zdarzenie, podczas którego doszło do uszkodzenia ciała lub śmierci. W przypadku wypadków drogowych rozstrój ciała lub naruszenie zdrowia muszą trwać co najmniej 7 dni. Oczywiście poszkodowanym przysługuje prawo do odszkodowania i również zadośćuczynienie.

Odszkodowanie po wypadku – jakie kwoty przysługują?

Ciężko jest jednoznacznie określić, jak duże są odszkodowania powypadkowe. Podstawową funkcją odszkodowania jest zwrot kosztów uszczerbku majątkowego, a także kosztów przywrócenia sprawności po zdarzeniu. Można więc liczyć nie tylko na zwrot kosztów szkód materialnych, ale również pokrycie wydatków związanych z leczeniem, rehabilitacją, przyjmowanymi lekami. Odszkodowanie zawsze powinno być adekwatne do rozmiarów szkody. Maksymalna kwota wypłaty zależy jednak od sumy gwarancyjnej polisy ubezpieczeniowej sprawcy zdarzenia lub kwotę ubezpieczonego mienia.

Zadośćuczynienie za krzywdy

Wypadki i zdarzenia losowe zawsze wiążą się ze stresem i krzywdą ludzką. Z tego też tytułu można ubiegać się o zadośćuczynienie po wypadku w Krakowie lub każdym innym mieście. Jest to wypłata będąca zadośćuczynieniem za doznane krzywdy fizyczne i psychiczne. Kwota ta może zostać wypłacona niezależnie od sumy uzyskanego odszkodowania. Rekompensata za silne przeżycia i trudności związane z wypadkiem to jednorazowa wypłata. Określenie wysokości zadośćuczynienia nie zawsze jest proste, ponieważ ciężko jest określić rozmiar cierpienia. Osoby poszkodowane mogą określić kwotę żądanego zadośćuczynienia, którą może zaakceptować lub zmodyfikować ubezpieczyciel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gadżety i akcesoria, które pomogą w prawidłowym rozwoju małego dziecka
Gadżety i akcesoria, które pomogą w prawidłowym rozwoju małego dziecka
Dziecko wymaga do prawidłowego rozwoju ciągłych bodźców. Jednym ze sposób ich dostarczania maluchowi są różnego rodzaju zabawki i gadżety. Które […]
Polecamy