Co trzeba wiedzieć przed zakupem nowych opon?

Bez kategorii
szerokie-ramy
Co trzeba wiedzieć przed zakupem nowych opon?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zanim kupisz nowe opony, dowiedz się o takich rzeczach jak głębokość bieżnika, ciśnienie w oponach i ich żywotność. Kupno nowej opony to coś więcej niż wybór koloru i stylu. Chodzi o właściwe dopasowanie do pojazdu i stylu jazdy, zmaksymalizowanie osiągów i oszczędności paliwa oraz zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Zanim wybierzesz się do sklepu, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby upewnić się, że Twoje nowe opony są tak dobre, jak to tylko możliwe.

Co warto wiedzieć?

Opony są kluczowym elementem Twojego pojazdu. Zapewniają bezpieczny kontakt z drogą i zapewniają trakcję potrzebną do przyspieszania, skręcania i hamowania. Opony odpowiadają również za 35% zdolności pojazdu do skutecznego zatrzymania się. Z wiekiem opony ulegają zmęczeniu, tracą głębokość bieżnika i stają się podatne na uszkodzenia spowodowane uderzeniami i zmianami temperatury.

Przy zakupie nowych opon należy wziąć pod uwagę kilka czynników

Rozmiar opony, wzór bieżnika i ściany bocznej, żywotność bieżnika, certyfikaty i oceny, charakterystyka osiągów i komfort jazdy to wszystko ważne czynniki. Dopasowanie opon do pojazdu może być dla wielu osób przytłaczającym zadaniem, dlatego opracowaliśmy narzędzie, które Ci to ułatwi. Szeroki asortyment można znaleźć na tej witrynie profesjonalneopony.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ogrzewanie podłogowe – co warto wiedzieć?
Ogrzewanie podłogowe – co warto wiedzieć?
Jeżeli budujesz lub remontujesz dom stajesz przed wyborem na jaki typ ogrzewania zdecydować się w pomieszczeniach. Coraz częściej przy aranżacji […]
Polecamy