Gdzie stosujemy powiększalniki tekstu? Do czego one służą?

Technologia
szerokie-ramy
Gdzie stosujemy powiększalniki tekstu? Do czego one służą?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powiększalniki tekstu działają poprzez powiększenie obszaru wokół tekstu, który chcesz przeczytać lub wyświetlić na urządzeniu. Dzięki temu można wyraźnie zobaczyć słowa bez nadwyrężania wzroku lub konieczności zbliżania się do ekranu.

Rozwiązanie z myślą o osobach niedowidzących, ale czy tylko?

Powiększalniki tekstu służą zwiększaniu czytelności tekstu. Są one połączeniem szkła powiększającego i szkła do czytania w wersji elektronicznej. Powiększalniki tekstu mogą być używane przez osoby cierpiące na zwyrodnienie plamki żółtej i inne problemy ze wzrokiem, ale są one również przydatne dla każdego, kto chce czytać wygodniej. Co ciekawe, rozwiązanie to zostało na tyle ciepło przyjęte, że obecnie możemy nabyć nawet powiększalniki przenośne.

Gdy stosujemy np. powiększalniki przenośne, w porównaniu ze zwykłą lupą, nie wymagają on żadnego dodatkowego wysiłku ze strony mięśni wzroku. Uruchamiasz powiększalnik i tekst nagle staje się na tyle duży, że kontakt z nim nie wymaga dodatkowego wysiłku ze strony wzroku.

Przydatne w grafologii

Grafologom rozwiązania takie jak Powiększalniki klasycznie, czy powiększalniki przenośne, nie są obce. W przypadku gdy badamy najmniejsze podobieństwa w piśmie podejrzanych i pozostawionych dowodach pisemnych, przybliżenie musi być czyste, wyraźne i jak największe. Te urządzenia doskonale się do tego nadają, dzięki czemu badacz, który musi prześledzić mnogość dowodów w sposób dokładny i skrupulatny, jednocześnie nie nadwyręża swojego wzroku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakie części motocyklowe warto się zaopatrzyć na wypadek niespodziewanej awarii?
W jakie części motocyklowe warto się zaopatrzyć na wypadek niespodziewanej awarii?
Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej osób decyduje się wyruszyć w podróż swoim jednośladem. Aby przyjemności z jazdy nie zepsuła […]
Polecamy