Serwis urządzeń mobilnych – jakie działania wchodzą w zakres usługi

Technologia
szerokie-ramy
Serwis urządzeń mobilnych – jakie działania wchodzą w zakres usługi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Smartfony, których intensywnie używamy na co dzień, są podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Czasami awarie są związane ze zwykłym zużyciem elementów, takich jak choćby bateria. Nie zawsze mamy ochotę na zakup nowego urządzenia, nie zawsze też posiadamy wystarczającą ilość środków. Dlatego dobrym pomysłem jest udanie się do serwisu i oddanie naszego telefonu do naprawy. Możliwe jest bowiem przywrócenie sprzętu niewielkim kosztem do pełnej sprawności, takiej jaką posiadał gdy był świeżo wyjęty z pudełka.

Szybka i wyświetlacz

Jednym z najczęstszych uszkodzeń smartfonów są rozbite szybki przednie oraz ekrany. Wynika to z tego, że dla poprawnego działania funkcji dotykowej, front nie może być wykonany z plastiku, jak było to w starszych telefonach z klawiaturą. Stąd upuszczenie urządzenia na podłogę skutkuje zazwyczaj tym, że szkło pęka. Jeśli uderzenie jest mocniejsze, wyświetlacz może dodatkowo ulec wylaniu.

Na szczęście taką awarię, która na pierwszy rzut oka wygląda bardzo groźnie, można bardzo łatwo naprawić w serwisie, takim jak choćby https://iclinica.pl/. Prace polegają na usunięciu pozostałości rozbitego szkła, demontażu starego wyświetlacza i zastąpieniu tych elementów nowymi. Profesjonalny punkt naprawczy zadba też o to, by w odpowiedni sposób sprzęt został sklejony, co pozwoli na zachowanie pełnej wodoodporności. Wiele urządzeń posiada ją bowiem gdy wychodzą z fabryki, warto by po naprawie ta właściwość pozostała nienaruszona. Tak przygotowany smartfon wygląda i działa tak samo, jak tuż po odebraniu ze sklepu.

Problemy z akumulatorem

Niezmiernie częstą przypadłością nowych telefonów jest wyeksploatowana bateria. Kiedyś nie stanowiło to dużego problemu, przede wszystkim dlatego że akumulatory były wymienne. Można było samodzielnie kupić nowy i po prostu włożyć go pod tylną pokrywę urządzenia. Dziś producenci odchodzą od tego rozwiązania. Powoduje to, że jeśli bateria z czasem straci sprawność, a jest to niestety normalna rzecz po kilku latach intensywnej eksploatacji, konieczna jest jej wymiana w serwisie.

Prace polegają na otwarciu obudowy, wyjęciu starego akumulatora i instalacji nowego, oraz poprawnym sklejeniu wszystkiego w całość. Tutaj również bardzo istotna jest kwestia poprawnego spasowania elementów, tak by po naprawie urządzenie pozostało wodoodporne. Dostęp do oryginalnych baterii najczęściej możliwy jest tylko tam, gdzie działa autoryzowany serwis Apple Poznań na szczęście ma takich placówek wiele, jak każde większe miasto w Polsce.

Oprócz powyższych problemów nierzadko dochodzi do uszkodzeń portu ładowania, mikrofonu bądź głośnika, albo też zalania urządzenia. Wszystkie te usterki i awarie również rozwiąże każdy dobry serwis urządzeń GSM, najlepiej wybierać te, które posiadają autoryzację producenta naszego urządzenia. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystkie elementy które trzeba było wymienić, będą pochodzić z oryginalnego źródła. Zachowają więc identyczną wytrzymałość jak te, które zostały wykorzystane pierwotnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co przyda się do profesjonalnego grillowania?
Co przyda się do profesjonalnego grillowania?
Grillowanie to dla bardzo wielu osób coś znacznie więcej niż tylko smażenie kiełbasek i przygotowywanie innych smakowitych dań. Jest to […]
Polecamy