Narzędzia przydatne w warsztacie samochodowym

Warsztat samochodowy to miejsce, gdzie klientów stale przybywa. Rozwijająca się motoryzacja sprawiła bowiem, że samochód posiada obecnie niemal każdy dorosły i pracujący człowiek. Dlatego też rola warsztatów jest szczególnie istotna, gdyż to one dbają o dobry stan pojazdów i ich rzetelną naprawę podczas niespodziewanych awarii i usterek. Aby jednak mogły one dobrze wywiązywać się ze swoich zadań, potrzebują właściwego wyposażenia, na które składają się przede wszystkim różnego rodzaju narzędzia. Jakie z nich będą przydatne w warsztacie?

Narzędzia do warsztatu samochodowego

Podstawowym wyposażeniem będzie zestaw kluczy płaskich, które są niezbędne podczas czynności wykonywanych przez mechanika. Powinny być w wielu różnych rozmiarach, a także cechować się naprawdę dobrą jakością wykonania. Innym rodzajem kluczy niezbędnym w warsztacie będą klucze nasadowe. Dobierając je, powinniśmy właściwie dobrać również grzechotkę, ułatwiającą korzystanie z nasadek, a także pamiętać o niezbędnych adapterach. Do tego warto dorzucić przydatne klucze do przewodów hamulcowych oraz klucze imbusowe, przystosowane do konkretnych rodzajów śrub mocujących.

Poza kluczami, potrzebne na pewno będą wkrętaki, zarówno płaskie, jak i krzyżakowe, a także zestaw różnych szczypiec. Na sam koniec warto wspomnieć o ściągaczach warsztatowych, do których zaliczamy ściągacze do tarcz, sprężyn i łożysk. Do absolutnej podstawy, nie wspomnianej wcześniej, a więc młotka, kombinerek i latarki warsztatowej, dorzucić należy także kompresor. Przydatna może okazać również blokada rozrządu volvo.

Dodaj komentarz

dwa × 5 =