Jakie akcesoria samochodowe powinna mieć firma spedycyjna?

Prowadzenie przedsiębiorstwa spedycyjnego należy do najbardziej złożonych rodzajów działalności ekonomicznej. Logistyka i spedycja wymagają przecież starannego planowania i przewidywania z góry niespodziewanych sytuacji. Dlatego konieczne jest, by firma transportowa, spedycyjna i logistyczna była zawczasu dobrze zaopatrzona w sprzęt i akcesoria, które mogą się przydać nie tylko na bieżąco. Do elementów zaopatrzenia należą tak przedmioty wchodzące w skład warsztatu techników spedycji, jak i wyposażenie posiadanej przez nią floty samochodów dostawczych.

Od przewozu towarów niebezpiecznych po drobne gadżety

Wyposażenie samochodów dostawczych firmy spedycyjnej to nie tylko elementy konieczne do sprawnego funkcjonowania ciężarówki na co dzień. Chodzi tu także o zaawansowane technicznie systemy śledzenia przesyłek. Większość z nich opiera się na technologii GPS, a więc na łączności radiowej i satelitarnej z centralą dysponującą odpowiednim oprogramowaniem.

Nasze przedsiębiorstwo musi mieć też możliwość doposażenia pojazdów w urządzenia umożliwiające przewóz towarów niebezpiecznych. Są to np. okulary ochronne, płyny do płukania oczu oraz zabezpieczenia studzienek kanalizacyjnych w razie przedostania się do środowiska szkodliwych substancji.

Prócz zaawansowanych rozwiązań i urządzeń technicznych firma powinna dysponować również zapasem zwykłych urządzeń potrzebnych kierowcom każdej ciężarówki, a nawet ułatwiającymi ich pracę gadżetami i akcesoriami. Prawo polskie wymaga, by samochód dostawczy zaopatrzony był w gaśnice i trójkąty ostrzegawcze.

Warto mieć w zapasie także drobniejsze sprzęty (pasy mocujące, łańcuch antypoślizgowe, taśmy i maty). Kierowcom ułatwią pracę lodówka turystyczna, kuchenka mikrofalowa, a nawet odpromiennik samochodowy, działający na zasadzie radiestezji. Widzimy więc, że przydać mogą nam się tysiące przedmiotów – od złożonych i drogich po te najprostsze, jak alkomat i odpromiennik promieniowania elektromagnetycznego.

Dodaj komentarz

cztery × 3 =