Chłodne pomieszczenie – jak temu zaradzić?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Chłodne pomieszczenie – jak temu zaradzić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chłód napływający do pomieszczenia może powodować nie tylko dyskomfort, ale również być przyczyną przeziębień czy rozwijającej się wilgoci. Warto znaleźć źródło chłodu, by móc skutecznie zablokować jego źródło. Bardzo często takie zjawisko jest spowodowane nieszczelną stolarką okienną, która lata świetności ma już za sobą.

Sposoby na walkę z chłodem w mieszkaniu

Najczęściej przyczyną ucieczki ciepła z mieszkania, a nawet pojawianie się przeciągów są nieszczelne okna. Jeśli w okolicy okien odczuwalna jest niższa temperatura i napływ chłodnego powietrza, konieczna może okazać się wymiana okien. Kupując stolarkę okienną warto wybierać firmę, która oferuje dodatkowo solidny i profesjonalny montaż, jak pod adresem http://www.erka-systemy.pl/strona/Montaz-Serwis/Montaz-okien. Dzięki temu można mieć pewność, że nowe okno będzie szczelne i dopasowane do otworu, zapewniając komfort mieszkańcom.

Inną metodą na doraźne zabezpieczenie okolicy okien jest ich uszczelnienie. Niewielkie szczeliny można okleić od wewnątrz butylową taśmą paroizolacyjną, przy większych można zastosować piankę rozprężną. Za ucieczkę ciepła mogą być odpowiedzialne nieszczelności pomiędzy stykiem ramy i szybą, które można uszczelnić silikonem szklarskim. Dobre właściwości termoizolacyjne mają również – zasłony. Zawieszenie w oknach ciężkich stor zapewnia nie tylko efekt wizualny, ale również skuteczną barierę dla chłodu napływającego z zewnątrz. Jednocześnie utrudniony odpływ ma ciepłe powietrze z wnętrza. Za chłód w pomieszczeniu odpowiedzialne mogą być nie tylko okna czy drzwi, ale również nieprawidłowo wykonane ocieplenie ścian.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak znaleźć dobry catering do biura?
Jak znaleźć dobry catering do biura?
W dzisiejszych czasach tempo życia przyspiesza niemal z dnia na dzień. Coraz trudniej jest nam znaleźć balans pomiędzy sferą prywatną […]
Polecamy