Dlaczego szambo wybija?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Dlaczego szambo wybija?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z wadliwie działająca instalacja kanalizacyjną, są częste w przypadku niepoprawnego doboru elementów takich układów. Pierwszymi oznakami błędów wykonawcy jest niedrożność rur kanalizacyjnych i nieprzyjemny zapach w obrębie zbiornika szczelnego na posesji. Już na etapie projektowania budynku architekt powinien wyznaczyć optymalną pojemność zbiornika do gromadzenia nieczystości.

Producent szamb betonowych może również zaproponować rozwiązania dopasowane indywidualnie do potrzeb inwestora lub kształtu działki budowlanej. W ten sposób będzie zagwarantowana dostateczna pojemność nawet w wypadku problemu z dojazdem firmy asenizacyjnej. Poziom wody w toaletach pozostanie ten sam nawet przy dużym obciążeniu instalacji.

Instalacja a problemy z niską przepustowością sieci

Montując betonowy zbiornik na szambo, należy zwrócić uwagę na średnicę rury przyłączeniowej. Zbyt mała średnica może powodować zatory i wylewanie się nieczystości wewnątrz budynku. Na całej długości pionu średnica rur powinna się systematycznie zwiększać. Rury przeprowadzone wewnątrz ścian muszą być zabezpieczone przed uszkodzeniami. Stosując rewizje kanalizacyjne, można usunąć przyczyna awarii instalacji bez konieczności jej rozbierania. Przy montażu sieci kanalizacyjnej wewnętrznej należy stosować się do wytycznych przepisów budowlanych co do minimalnych średnic rur przy urządzeniach sanitarnych. Tak wykonane prace pozwolą uniknąć wybijania nieczystości i zmniejszą konieczność serwisowania sieci przez firmy hydrauliczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wyprowadzka firmy – arcytrudne przedsięwzięcie
Wyprowadzka firmy – arcytrudne przedsięwzięcie
Dobrze wiemy z czym wiążą się przeprowadzki. Kilka nieprzespanych nocy, wieczny bałagan, brud i zmęczenie. Kiedy jednak przeprowadzka dotyczy firmy, […]
Polecamy