Dlaczego szambo wybija?

Problemy z wadliwie działająca instalacja kanalizacyjną, są częste w przypadku niepoprawnego doboru elementów takich układów. Pierwszymi oznakami błędów wykonawcy jest niedrożność rur kanalizacyjnych i nieprzyjemny zapach w obrębie zbiornika szczelnego na posesji. Już na etapie projektowania budynku architekt powinien wyznaczyć optymalną pojemność zbiornika do gromadzenia nieczystości.

Producent szamb betonowych może również zaproponować rozwiązania dopasowane indywidualnie do potrzeb inwestora lub kształtu działki budowlanej. W ten sposób będzie zagwarantowana dostateczna pojemność nawet w wypadku problemu z dojazdem firmy asenizacyjnej. Poziom wody w toaletach pozostanie ten sam nawet przy dużym obciążeniu instalacji.

Instalacja a problemy z niską przepustowością sieci

Montując betonowy zbiornik na szambo, należy zwrócić uwagę na średnicę rury przyłączeniowej. Zbyt mała średnica może powodować zatory i wylewanie się nieczystości wewnątrz budynku. Na całej długości pionu średnica rur powinna się systematycznie zwiększać. Rury przeprowadzone wewnątrz ścian muszą być zabezpieczone przed uszkodzeniami. Stosując rewizje kanalizacyjne, można usunąć przyczyna awarii instalacji bez konieczności jej rozbierania. Przy montażu sieci kanalizacyjnej wewnętrznej należy stosować się do wytycznych przepisów budowlanych co do minimalnych średnic rur przy urządzeniach sanitarnych. Tak wykonane prace pozwolą uniknąć wybijania nieczystości i zmniejszą konieczność serwisowania sieci przez firmy hydrauliczne.

Dodaj komentarz

3 × cztery =