Rozwód z orzeczeniem o winie – jak wygląda w praktyce?

Life & Style
szerokie-ramy
Rozwód z orzeczeniem o winie – jak wygląda w praktyce?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta w naszym kraju liczba spraw rozwodowych prowadzonych w sądach. Jeśli związek miał burzliwy charakter i zakończył się nagle, to bardzo często jedna ze stron stara się o uzyskanie orzeczenia o winie współmałżonka. W celu zwiększenia szansy na takie rozstrzygnięcie warto zwrócić się po fachową pomoc do doświadczonych prawników. Godna szczególnego polecenia jest kancelaria adwokacka, którą znajdziemy pod adresem https://www.adwokatpolacik.pl/40,46,52,rozwody.html.

Proces długi i wymagający sporo cierpliwości 

W przypadku spraw z orzekaniem o winie przeważnie nie kończy się na jednej rozprawie sądowej. Głównym powodem jest oczywiście duży spór pomiędzy poszczególnymi stronami oraz obszerny materiał dowodowy. Przeciętne postępowanie tego typu trwa co najmniej 7-8 miesięcy. W jego trakcie sąd zadaje byłym współmałżonkom pytania o to czy nie widzą możliwości polubownego rozwiązania sytuacji, czy nie zgłaszają dodatkowych środków o charakterze dowodowym, a także jakie są konkretne przyczyny ostatecznego rozpadu ich więzi (zdrada, poważny konflikt itp.). Ważne jest również ustalenie kwestii dotyczących sposobu wychowywania dzieci w niedalekiej przyszłości. Nie obejdzie się z pewnością bez udziału biegłych, specjalistów i świadków. Ci ostatni nie pojawiają się na pierwszej rozprawie, ponieważ zawsze istnieje ryzyko rezygnacji strony z ich wysłuchania. Dodajmy, że po uzyskaniu formalnego rozwodu z orzeczeniem o winie dana osoba zyskuje możliwość żądania od byłego partnera zarówno alimentów, jak i wyłącznej opieki nad dziećmi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie akcesoria są potrzebne do malowania?
Jakie akcesoria są potrzebne do malowania?
Umiejętne odpoczywanie i relaksowanie się to bardzo ważna sprawa. Każdy powinien mieć jakieś hobby, dzięki któremu z łatwością oderwie się […]
Polecamy