Akumulator w telefonie jest zużyty – co robić?

Technologia
szerokie-ramy
Akumulator w telefonie jest zużyty – co robić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość telefonów wykorzystuje baterie litowo-jonowe. Baterie te mają skończoną liczbę cykli ładowania, zanim przestaną trzymać ładunek, a telefon nie może być dłużej używany bez podłączenia do prądu.

Jeśli bateria Twojego smartfona nie trzyma ładunku, są trzy rzeczy, które możesz spróbować zrobić:

Naładuj wyłączony telefon

Naładować telefon w stanie wyłączonym. Bateria będzie pobierać energię z ładowarki, zanim będzie miała szansę całkowicie się rozładować. To może dać telefonowi wystarczająco dużo soku, aby przetrwać do czasu, gdy będziesz mógł go podłączyć do kabla ładującego.

Naładuj inną ładowarką

Naładuj telefon za pomocą innej ładowarki. Jeśli masz dostęp do starej ładowarki do swojego urządzenia, spróbuj użyć jej zamiast tej, która została z nim dostarczona. To samo dotyczy kabli USB – jeśli masz stary kabel USB leżący wokół spróbuj użyć tego zamiast tego, który został dostarczony z urządzeniem. Jeśli masz dostęp do wielu ładowarek do różnych telefonów/tabletów/laptopów, wypróbuj je wszystkie na swoim urządzeniu (ale nie wszystkie naraz). Jeśli jedna z nich działa lepiej niż inne, to używaj jej do czasu, aż przestanie działać lub do czasu, gdy znajdziesz inną, która działa lepiej niż ta (lub do czasu, gdy ta przestanie działać).

Reset urządzenia

Zresetuj ustawienia telefonu (spowoduje to usunięcie wszystkiego co jest zapisane na urządzeniu).

Jeśli działania nie przynoszą efektu, to naprawa telefonów Poznań, jest miastem, gdzie wielu specjalistów może pomóc rozwiązać Ci problem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym są rowery eliptyczne?
Czym są rowery eliptyczne?
Tradycyjne rowery od wielu lat pozostają ulubioną formą sportu wielu osób. Jazda rowerem to jednak nie tylko sport, ale również […]
Polecamy