Jakie są zalety druku cyfrowego?

Druk cyfrowy jest dzisiaj niezwykle popularny. To właśnie z zastosowaniem tej konkretnej metody powstaje współcześnie większość materiałów o charakterze reklamowym. Metoda ta jest powszechna przede wszystkim dlatego, że nie wymaga przygotowania żadnej formy drukarskiej – wszelkie dane są bowiem przenoszone bezpośrednio na papier, jedynie z użyciem informacji komputerowych. Warto podkreślić, że tego rodzaju druk stosuje się przede wszystkim w wydrukach niskonakładowych.

Tanio nie znaczy gorzej – wręcz przeciwnie

Podstawowa zaleta druku cyfrowego polega na tym, że jest on bardzo tani, zwłaszcza jeśli nakład nie jest zbyt duży. W tym przypadku koszty są niskie z powodu tego, że nie ma konieczności stosowania formy. Jednocześnie jest to rodzaj druku niezwykle ceniony przez specjalistów, firmy i klientów indywidualnych, ponieważ wydruk można bez problemu w każdej chwili personalizować.

Istotną jego zaletą jest również szybki czas realizacji, czasami trwający dosłownie parę minut. Błyskawicznie uzyskuje się bowiem pierwszą odbitkę, która w zasadzie od razu staje się odbitką nakładową. Należy dodać, że druki cyfrowe mogą się odbywać na bardzo różnych typach papieru, a także w różnym formacie – nawet A3. W ten sposób można również z powodzeniem zadrukowywać opakowania na płyty (branża muzyczna,filmowa itp.) t-shirty, kubki i inne, nawet najdziwniejsze przedmioty.

Ten rodzaj druku charakteryzuje się tym, że oferuje większą jakość wydruku aniżeli przeciętne drukarki, nawet te z wyższej półki. Ponadto, można go z powodzeniem poddawać kolejnym obróbkom introligatorskim, w tym m.in. sztancowaniu, pokrywaniu lakierem czy folią. O innych zaletach tego rozwiązania można przeczytać na drukfolder.pl.

Dodaj komentarz

1 × 5 =