Chrapanie – do jakiego lekarza należy pójść?

Człowiek i styl
szerokie-ramy
Chrapanie – do jakiego lekarza należy pójść?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chrapanie dla wielu osób jest problemem natury czysto estetycznej. Zaburza sen osoby chrapiącej i innych mieszkańców. Mało kto zdaje sobie sprawę, że może być ono przyczyną bezdechu sennego, który jest niezwykle groźny dla naszego zdrowia. Co zrobić, by pozbyć się chrapania raz na zawsze? Do jakiego lekarza zwrócić się po pomoc?

Bezdech senny – konsekwencja nocnego chrapania

Bezdech senny pojawia się nocą, w momencie gdy śpimy. Objawia się chwilowymi epizodami zaniku oddechu, które mogą być groźne zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Bezdech senny jest częstą przyczyną tzw. śmierci łóżeczkowej, która dotyka maluchów do 12 miesiąca życia. U osób dorosłych jest również bardzo groźny i należy go leczyć. Podstawowymi badaniami zajmuje się lekarz laryngolog, który podczas wizyty może ocenić przegrody nosowe i budowę anatomiczną gardła. Na podstawie tych badań zaleci dalsze postępowanie. Do leczenia bezdechów sennych coraz częściej wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia takie jak aparaty autocpap. Służą one do kontroli jakości snu i są w stanie w sposób całkowicie automatyczny dostosowywać ciśnienie powietrza. Ułatwiają leczenie bezdechu i poprawiają jakość życia pacjentów cierpiących na powtarzający się bezdech senny w nocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Proste i bezpieczne rozwiązania na odprowadzanie ścieków z naszego domostwa?
Proste i bezpieczne rozwiązania na odprowadzanie ścieków z naszego domostwa?
Każdy dom to miejsce, w którym każdego dnia generowane są duże ilości odpadów. Części z nich musi być odprowadzana z […]
Polecamy