Jak dbać o odzież medyczną?

Człowiek i styl
szerokie-ramy
Jak dbać o odzież medyczną?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odzież medyczna to skuteczne zabezpieczenie przed drobnoustrojami podczas kontaktu z chorą osobą. Z uniformów korzystają głównie lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia. Ubranie powinno być zawsze czyste, dzięki czemu wzajemny kontakt medyka i pacjenta będzie bezpieczny. Pranie odzieży w odpowiedniej temperaturze jest świetnym sposobem na pozbycie się bakterii i wirusów z powierzchni materiału. Bardziej wymagające zabrudzenia mogą wymagać użycia octu, spirytusu, czy pasty do zębów.

Jak długo można korzystać z odzieży medycznej?

Ubranie dla lekarzy, czy pielęgniarek pełni przede wszystkim funkcję ochronną. Z tego względu warto zadbać o czystość i sterylność takiego odzienia. Medyczny uniform należy prać osobno w temperaturze około 60°C. Wówczas eliminowane są wszelkie drobnoustroje. W przypadku bluzek, czy spodni medycznych damskich ubrudzonych krwią, należy namoczyć ubranie w zimnej wodzie z odrobiną mydła. Tusz lub atrament najłatwiej usunąć alkoholem. Plamy z błota lub trawy należy najpierw pozostawić do wyschnięcia, a później delikatnie pocierać przy użyciu octu spirytusowego. Odpowiednia pielęgnacja odzieży medycznej sprawi, że z ubrań będzie można korzystać długotrwale. Nie będzie ona przy tym stanowić zagrożenia dla medyków, czy pacjentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy tłumaczenie zwykłe, a kiedy przysięgłe?
Kiedy tłumaczenie zwykłe, a kiedy przysięgłe?
Może się wydawać, że tłumaczenie to tłumaczenie. Ponieważ obojętnie czy jest to tłumaczenie zwykłe czy przysięgłe i tak chodzi tutaj […]
Polecamy