Co zrobić, gdy z kranu leci twarda woda?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Co zrobić, gdy z kranu leci twarda woda?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problem twardej wody dotyczy sporej części Polski. Powoduje ona różnego rodzaju utrudnienia w życiu codziennym, choćby konieczność używania większej ilości detergentu do prania. Oprócz tego w garnkach i czajnikach o wiele szybciej osadza się kamień, szybciej zapychają się też filtry do wody. Sprawdźmy, jak można sobie z tym poradzić.

Zmiękczacz do prania

Główny problem, jaki występuje przy twardej wodzie, to duże zużycie proszku w pralce. Musi on bowiem, oprócz usuwania samych plam z ubrań, również samodzielnie zmiękczać wodę. Powoduje to szybsze blaknięcie materiału, a także jest szkodliwe dla środowiska. Pralka cały użyty detergent musi bowiem wydalić do kanalizacji. Na szczęście jest na to sposób i to bardzo łatwy. W większości sklepów z ogólnym asortymentem, a także w sklepach typowo chemicznych, dostaniemy zmiękczacz wody. Ma on najczęściej konsystencję proszku albo płynu, podajemy go do pralki tuż przed rozpoczęciem jej pracy. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na użycie tylko takiej ilości detergentu, jaką wsypują mieszkańcy rejonów, gdzie woda jest miękka już prosto z wodociągu.

Profesjonalne urządzenie

Możemy też inaczej rozwiązać problem z twardą wodą. W handlu znajdziemy specjalne maszyny, które instalujemy na rurociągu wodnym, przed punktami czerpalnymi. Wtedy nie musimy już nic więcej robić ani dodawać specjalnych środków do prania, ani martwić się o kamień w czajniku. Odpowiednio zmiękczona woda będzie lecieć prosto z kranu, zarówno w kuchni, jak i łazience, trafi także do pralki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Audyt księgowy – w jaki sposób go przeprowadzić?
Audyt księgowy – w jaki sposób go przeprowadzić?
Każde przedsiębiorstwo prędzej czy później, wraz ze swoim rozwojem, musi zdecydować się na prowadzenie profesjonalnej księgowości. W przypadku niewielkich firm […]
Polecamy