Czy czarne meble to dobry wybór?

Dzisiejsza moda jest szczególnie otwarta na niekonwencjonalne rozwiązania. Mało tego, to co jeszcze kilka lat temu wydawało się niekonwencjonalne, dziś nie wzbudza szczególnych emocji lub kreuje nowe trendy. Takie zmiany wyraźnie widoczne są we wnętrzarstwie, tam bowiem dużą rolę odgrywają emocje i charakter osób planujących wnętrze. Jednym z ciekawszych rozwiązań, a jednocześnie wzbudzającym mieszane uczucia jest wprowadzenie do przestrzeni mieszkalnej czerni.

Czarny kolor kojarzy się z przygnębieniem, ciemnością i ogólnie rzecz biorąc samymi nieprzyjemnymi emocjami. Tymczasem odpowiednio zaaranżowane wnętrze, nawet w dużej mierze czarne, może być niezwykle atrakcyjne wizualnie i budzić ciepłe uczucia. Wszystko bowiem tkwi w odpowiednim wyważeniu. Ciemność czerni można też przełamywać poprzez zastosowanie odpowiedniego materiału, na przykład błyszczącego bądź połyskującego.
Czerń występuje dziś dość powszechnie w nowoczesnych, wyrazistych wnętrzach, w których natknąć można się na czarne meblościanki zdobiące salon, czarne dywany, rolety czy zasłony. Wszystkie te akcesoria w połączeniu z jasnym tłem dają wyjątkowo ciekawe efekty. Świetnym pomysłem jest również komoda czarna na połysk. Ciężkość takiego mebla i intensywny kolor przełamane połyskliwą powierzchnią mogą nawet dodać wnętrzu wrażenia przestrzeni.

Czy zatem czarne meble to dobry wybór? Dziś trudno jest we wnętrzarstwie mówić o złym wyborze, wszystko bowiem jest dozwolone, a jakość ostatecznego efektu zależy nie tyle od pojedynczego elementu, co od tworzonej przez cały ich zbiór całości.

Interesuje Ciebie czarna meblościanka? Sprawdź ofertę sklepu Domtech.

Dodaj komentarz

20 − 17 =