Dlaczego warto skorzystać z bronchoskopii?

Medycyna
szerokie-ramy
Dlaczego warto skorzystać z bronchoskopii?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bronchoskopia jest minimalnie inwazyjną procedurą, która pozwala lekarzowi zajrzeć do wnętrza dróg oddechowych. Bronchoskopia jest często stosowana do diagnozowania i leczenia chorób płuc, takich jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD) i zapalenie płuc.

Czym jest bronchoskop?

Bronchoskop to cienka rurka, na której końcu znajduje się światło i kamera. Zakres jest wprowadzany przez usta lub nos i prowadzony w dół do dróg oddechowych za pomocą obrazów rentgenowskich, aby pomóc lekarzowi prowadzić po drodze.

Podczas bronchoskopii lekarz może użyć innych narzędzi, aby pomóc w leczeniu lub diagnozowaniu choroby. Obejmują one:

Cewniki balonowe

Cewnik balonowy nadmuchuje mały balon wewnątrz tętnicy w celu jej otwarcia, aby krew mogła lepiej przepływać. Zabieg ten jest stosowany u osób, które mają zwężone tętnice przenoszące bogatą w tlen krew z serca do płuc (zwężenie tętnicy płucnej).

Blokery oskrzeli

Bloker oskrzeli blokuje pewne sygnały nerwowe w przewodach oddechowych (oskrzelach). Leczenie to może pomóc w rozluźnieniu mięśni wokół zapalnych dróg oddechowych i ułatwić oddychanie. Stosuje się go u osób, które mają ataki astmy podczas ćwiczeń lub w przypadku reakcji alergicznych.

Termoplastyka oskrzeli

Termoplastyka oskrzeli jest rodzajem leczenia, które wykorzystuje ciepło do zabijania tkanki w drogach oddechowych. Procedura ta może pomóc poprawić oddychanie u osób z ciężką astmą, które nie mogą kontrolować swoich objawów za pomocą leków lub innych metod leczenia. Nie jest jasne, jak dobrze działa ta procedura, ale może zmniejszyć częstotliwość korzystania z inhalatora i zmniejszyć liczbę ataków astmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Oczyszczalnie drenażowe a biologiczne
Oczyszczalnie drenażowe a biologiczne
Działanie oczyszczalni ścieków polega na procesach biologicznych, które rozkładają zanieczyszczenia obecne w ściekach na związki proste, które są nieszkodliwe dla […]
Polecamy