Jak pokonać kryzys w małżeństwie?

Medycyna
szerokie-ramy
Jak pokonać kryzys w małżeństwie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Związek idealny nie istnieje – to prawda stara jak świat. Każde małżeństwo prędzej czy później napotka na trudności i problemy. Od tego, jak sobie z nimi poradzicie, zależy przyszłość Waszego związku. Co więc zrobić, kiedy rozstanie wydaje się już niemal przesądzone? Nie spisujcie małżeństwa na straty, może jeszcze nie wszystko stracone.

Przypomnijcie sobie dobre chwile

Kiedy związek przeżywa kryzys, osoby w niego zaangażowane mają tendencję do wyolbrzymiania tego, co złe i jednoczesnym zapominaniu tego, co było dobre. Pierwszym krokiem w celu załagodzeniu konfliktu powinna być więc próba przypomnienia sobie za co się pokochaliście. Te wspomnienia może wzbudzą w Was nieco cieplejsze uczucia w stosunku do drugiej osoby. Dobrym pomysłem może być też wyjazd we dwoje na chociaż krótki urlop. Ważne przy tym, żebyście pojechali sami (bez dzieci), a także postarali wykrzesać z siebie chociaż odrobinę entuzjazmu. Zrelaksowani i wypoczęci, może spojrzycie na Wasze problemy z innej perspektywy.

Nie bójcie się poprosić o pomoc

W sytuacji, kiedy już wiecie, że to co Was spotkało, to nie jest zwykła sprzeczka czy nieporozumienie, należy sięgnąć po nieco poważniejsze rozwiązania. Rozmowa z profesjonalnym psychoterapeutą może być prawdziwym ratunkiem dla Waszego związku. Najlepiej umówić się do doświadczonego fachowca, który spróbuje pomóc rozwiązać problemy, jakie zaistniały w Waszym małżeństwie, jak np. https://osrodek-centrum.pl/terapia-malzenska-warszawa. Dobrze też przed taką wizytą, nastawić się do niej pozytywnie. Pokonanie kryzysu będzie łatwiejsze, jeśli będziecie odczuwać wolę walki i chęć ratowania związku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto wybrać ręcznie robione kartki i zaproszenia?
Czy warto wybrać ręcznie robione kartki i zaproszenia?
Obecnie dużą popularnością cieszą się kartki oraz zaproszenia ślubne wykonywane od początku do końca ręcznie, czyli bez użycia specjalistycznych maszyn. […]
Polecamy