Jaki ciężar może udźwignąć waga wisząca?

Wagi wiszące stosuje się w wielu branżach przemysłowych. Solidna obudowa, odpowiednie certyfikaty i specjalistyczne szalki to gwarancja bezpieczeństwa podczas pracy w trudnych warunkach. Mogą one mieć różny stopień obciążenia, więc przy zakupie należy ustosunkować wybór do potrzeb.

Zastosowanie

Wagi hakowe, takie jak na przykład dostępne na stronie internetowej: https://elektrowag.pl/pl/c/Wagi-hakowe/25, charakteryzują się wykorzystaniem w przemyśle, branży dystrybucyjnej i transportowej. Umożliwiają udźwig od 300 kilogramów do nawet 9 ton. Należy pamiętać, że istotny jest wybór doświadczonego sprzedawcy, który może pochwalić się współpracą z renomowanymi markami oraz dużą ilością zadowolonych użytkowników – to najlepsza gwarancja jakości sprzętu.

Specyfikacje techniczne – na co zwrócić uwagę?

Z powodu swojego przemysłowego przeznaczenia, odważniki wiszące powinny zapewniać bezpieczeństwo. Towar, pracownicy oraz miejsce pracy nie mogą być narażone na skutki źle dobranego sprzętu. Wagi z legalizacją są wyposażone w certyfikat potwierdzający jej parametry techniczne. Za bezpieczeństwo odpowiada m.in. wysoka jakość szalek. Nie bez znaczenia jest również wskazywana odporność na zniszczenia oraz stabilność w użyciu.

Narzędzie pracy musi być również funkcjonalne. Warto, aby wyświetlacz umożliwiał odczytywanie danych w każdym oświetleniu. Ze względu na rozbieżność temperatur, z jakimi można zetknąć się w obiektach przemysłowych, funkcjonowanie wagi wiszącej powinno być możliwe w każdych warunkach atmosferycznych. Polecane jest spektrum temperatur od -10 do +40 stopni Celsjusza.  

Dodaj komentarz

3 × dwa =