Plomby plastikowe – zastosowanie

Biznes
szerokie-ramy
Plomby plastikowe – zastosowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plomby plastikowe to specjalne konstrukcje służące do zabezpieczania różnych elementów przed manipulacją ze strony niepowołanych osób. Stanowią swoistą gwarancję, że dany towar lub obiekt nie został skradziony lub nie był wcześniej używany. Znajdują zastosowanie zarówno w zakładach przemysłowych i firmach transportowych, jak i domach prywatnych. Wyjątkowo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele plastikowe z metalową komorą, które posiada w swoim asortymencie ta poznańska firma:  https://www.andpol.poznan.pl/kategoria/plomby-plastikowo-metalowe.

Optymalny poziom ochrony

Standardowa plomba plastikowa jest wykonana z tworzywa ABS, które charakteryzuje się sporą twardością. Składa się z trzech ściśle ze sobą zespolonych komponentów – flagi, zamka oraz wąsa. Flaga jest tutaj nośnikiem podstawowych informacji, czyli np. numeru przesyłki albo logo firmy. Z kolei przez zamek przewlekany jest wąs w celu zabezpieczenia jakiegoś elementu. Długość to przeważnie około 30 cm, natomiast średnica wynosi między 2,2 a 3 cm (w zależności od zapotrzebowania). Dzięki swojej specyficznej konstrukcji omawiana plomba świetnie nadaje się przede wszystkim do ochrony przed manipulacją wszelkiego rodzaju liczników pomiarowych i zaworów (szczególnie tych zlokalizowanych w instalacjach wodno-kanalizacyjnych i energetycznych). Poza tym znakomicie sprawdza się w branży transportowej i logistycznej jako zabezpieczenie towarów przewożonych w kontenerach, beczkach czy workach. Może też być z powodzeniem montowana na zbiornikach paliwowych, cysternach, drzwiach magazynowych i biurowych, szafkach hydrantowych, gaśnicach, kasetach ATM, pojemnikach z lekami, a nawet wózkach cateringowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak chronić ekran telefonu?
Jak chronić ekran telefonu?
Obecnie smartfony są już powszechnie dostępne i stanowią gadżet bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Minusem tych urządzeń jest […]
Polecamy