Rozwód –  co to jest i jakie są rodzaje?

Life & Style
szerokie-ramy
Rozwód –  co to jest i jakie są rodzaje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód, zwany również rozwiązaniem małżeństwa, to zakończenie małżeństwa lub związku małżeńskiego, anulowanie lub reorganizacja prawnych obowiązków i odpowiedzialności małżeństwa, a tym samym rozwiązanie więzi małżeńskich między parą małżeńską w ramach przepisów prawa danego kraju lub państwa. Rozwód może być sporny lub bezsporny. 

W przypadku rozwodu bez winy, jedno z małżonków może złożyć wniosek o rozwód bez konieczności wykazania, że drugie z nich zrobiło cokolwiek, co spowodowało rozpad małżeństwa.

W przypadku rozwodu z winy, jeden z małżonków składa wniosek o rozwód, ponieważ uważa, że jego partner zrobił coś złego, co uzasadnia zakończenie małżeństwa. Istnieje kilka różnych rodzajów rozwodów z winy, w tym:

Cudzołóstwo 

Cudzołóstwo oznacza uprawianie seksu z kimś innym niż małżonek podczas trwania małżeństwa. Jeśli zdecydujesz się na rozwód z powodu cudzołóstwa, będziesz musiał udowodnić, że twój małżonek uprawiał seks z kimś innym podczas trwania małżeństwa.

Fizyczne lub psychiczne okrucieństwo 

Jeśli Twój współmałżonek znęcał się nad Tobą fizycznie lub psychicznie w jakiś sposób, możesz uzyskać rozwód również na tej podstawie, jeśli możesz udowodnić, że miało to miejsce więcej niż raz lub że spowodowało to poważne szkody, takie jak hospitalizacja lub długotrwałe obrażenia.

Porzucenie 

Porzucenie oznacza opuszczenie współmałżonka bez zamiaru powrotu lub ponownego połączenia się.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w trudnych chwilach, to adwokat Częstochowa rozwody, jest miastem, w którym na pewno je uzyskasz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć inteligentny i funkcjonalny dom?
Jak stworzyć inteligentny i funkcjonalny dom?
O funkcjonalności domu świadczą nie tylko dobrze zaprojektowane wnętrza i optymalne jego wyposażenie. To także różnego rodzaju nowoczesne technologie, które […]
Polecamy