Czy warto kupować pościel w sklepie stacjonarnym?

Nasze sypialnie wyposażamy dość często, aby utrzymać je w odpowiedniej kondycji i zapewnić sobie zdrowe warunki odpoczynku – w końcu, jak to śpiewała Edyta Geppert „jaka pościel, takie sny”. Tekstylia sypialniane dostępne są w wielu miejscach: w internecie, dyskontach oraz wyspecjalizowanych punktach, zajmujących się sprzedażą bielizny pościelowej. Czy jednak warto zaufać pościeli sklepowej? Może jednak lepszym wyborem będzie narzuta na łóżko lub kołdra kupiona przez internet, lub w dyskoncie?

Przede wszystkim, jeśli chodzi o pościel sklepową – mamy możliwość fizycznego jej dotknięcia, sprawdzenia, czy odpowiada nam zarówno materiał w dotyku, jak i jego kolor. Wybierając punkt stacjonarny, natychmiastowo po zakupie możemy cieszyć się nowym nabytkiem, nie musimy czekać. Miła obsługa z pewnością pomoże nam wybrać odpowiedni produkt: czy to poduszka, czy narzuta na łóżko.

Niestety, zalety sklepu stacjonarnego, mogą być równocześnie jego wadami: miłej pani ekspedientce trzeba zapłacić, zatem produkt jest odpowiednio droższy, a fakt, że możemy sprawdzić w dotyku niemal cały asortyment mówi o tym, iż każdy inny klient może zrobić to samo – kupując więc nowy koc tak naprawdę nie wiemy ile osób przed nami go dotykało, a już z pewnością nie jest on sterylny. Kolejną kwestią jest czas – jeśli chcemy na nim trochę oszczędzić, warto zamówić produkt przez internet – co prawda nie odbierzemy go od razu, ale za to nie spędzimy kilku godzin w sklepie, do którego przecież musieliśmy dojechać i z którego musieliśmy wrócić. Wybór więc należy do nas: ustalmy zatem w pierwszej kolejności nasze priorytety, wówczas będzie nam łatwiej zdecydować czy powinniśmy udać się do stacjonarnego sklepu, czy jednak postawić na zakupy internetowe.

Dodaj komentarz

3 × dwa =